Соціум

Обласні депутати ініціювали кілька звернень до влади

 

Мова йде про спільні з сусідніми країнами пункти пропуску, співфінансування проектів-переможців Програм транскордонного співробітництва Європейського Інструменту сусідства 2014-2020 з державного бюджету, а також з підтримки виноградно-виноробної галузі області, інформує Прес-служба облради. 

Сьогодні, 5 грудня свої засідання провели  постійні комісії : з питань  транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації, яку очолює Чаба Пейтер, а згодом – з питань охорони здоров'я, де головує Роман Шніцер.

У їх роботі взяли участь в/п голови облради Йосип Борто, начальники відповідних управлінь ОДА.

Профільна комісія з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації найперше розглянула  звернення до Закарпатської митниці ДФС щодо стану реконструкції на пункті пропуску “Лужанка –Берегшурань” на кордоні з Угорською Республікою, що в с.Астей Берегівського району. Як повідомили заступник начальника  Закарпатської митниці ДФС Микола Ясевич та  начальник управління інфраструктури згаданої митниці Сергій Дуран, вартість робіт тут  складає понад  98 млн грн, з них, у серпні поточного року виділено з держбюджету – 60 млн грн. Роботи триватимуть у ІІ черги. Тендер виграла Черкаська будівельна фірма, якою на сьогодні виконано робіт І черги на 15-20 %. 

Цікавились депутати ситуацією з так званими нерозмитненими  “євробляхами” на міжнародних пунктах пропуску, що розташовані в межах Закарпаття, після ухваленого Закону про їх легалізацію. Представники митниці повідомили, що станом на 4 грудня відповідно до нових правил оподаткування розмитнено 215 таких автомобілів. При цьому розмір митних платежів сплачений громадянами складає 76,5 млн. грн.

Йосип Борто запитував про стан справ із коштами, виділеними Євросоюзом для модернізації пунктів пропуску КПП “Ужгород”, “Лужанка”, “Дяково” на кордоні з ЄС після згортання фінансування через неспроможність української сторони освоїти їх, на що посадовці відповіли: невикористані кошти знаходяться на рахунках митниці в уповноваженому банку. Наразі Єврокомісією прийнято рішення про припинення дії програми, відтак всі учасники програми готують фінальні звіти.

Комісія жваво обговорила дане питання та зініціювала Звернення до центральних органів влади щодо активізації та прискорення процесу розробки, погодження з Єврокомісією та підписання двосторонніх угод з країнами ЄС про здійснення контролю у спільному місці, так звані угоди про спільні пункти пропуску. Укладення таких угод є передумовою відкриття нових пунктів пропуску як зі Словацькою, так і з Угорською Республіками. Зокрема: “Паладь – Нодьгодош”, “Дийда – Берегдрац” (Угорщина), “Сторожниця-Загор”, “Соломоново – Чєрна”, “Паладь Комарівці – Руська” (Словаччина), а також “Лубня – Волосате” (Польща).

У ході роботи комісія підтримала ще два звернення до вищих органів влади, зокрема щодо: співфінансування проектів-переможців Програм транскордонного співробітництва Європейського Інструменту сусідства 2014-2020 з державного бюджету, а також з підтримки виноградно-виноробної галузі області. 

     Відтак  уважно розглянула та підтримала профільні питання: “Про Програму фінансового забезпечення розвитку транскордонної та міжрегіональної співпраці органів місцевого самоврядування Закарпатської  області  на 2019 рік”, “Про встановлення партнерства між Закарпатською обласною радою України  та Самоврядуванням  Бач-Кішкун медьє Угорщини”, “Про внесення змін до Програми  розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки”.

Серед важливих проектів, погоджених комісією, і такі: “Про Програму підвищення конкурентоспроможності Закарпатської області на 2019 – 2020 роки”, “Про Програму соціально-економічного і культурного розвитку Закарпатської області на 2019–2020 роки” та ін.

         На профільній комісії з питань охорони здоров'я активно обговорено всі пропоновані проекти рішень. Серед них – “Про обласний бюджет на 2019 рік”, поданий у  новій редакції; “Про  Програму охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області на 2019-2020 роки”, “Про Регіональну програму із забезпечення участі  громадськості  у формуванні  та реалізації державної політики і вивчення суспільної думки на 2019 – 2021 роки”, а також щодо внесення змін до діючих програм у галузі туризму, курортів, соціальної сфери, фізичної культури і спорту тощо.

Обидві комісії предметно розглянули  блок питань про надра та майно.

6 грудня над проектами рішень працюватимуть депутати інших постійних комісій облради.

Доопрацьовані варіанти проектів рішень розгляне президія обласної ради і визначить кінцевий проект порядку денного пленарного засідання 13-ї сесії.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

99 − 93 =