Погода Ужгород, Закарпаття 9 °C
Середа, 24 квітня 2019 року
  Останні новини:
   

В Ужгороді відбувся науково-практичний семінар для медиків (Фото)

листопада 16
16:42 2018

 

Медики з усієї області з'їхалися сьогодні до Ужгорода, аби взяти участь у масштабному науково-практичному семінарі "Сучасні можливості лабораторної медицини. Клінічне застосування цитологічних та загально клінічних методів дослідження". Організаторами заходу стала мережа лабораторій "Астра-Діа" та фірма "Лабвіта", яка є дистриб'ютором сучасного лабораторного устаткування і співпрацює з найкращими світовими виробниками. Долучився до організації семінару і Департамент охорони здоров'я ОДА, зокрема саме на запрошення департаменту до Ужгорода приїхали понад 120 медиків з усієї області.

Учасники заходу ще до його початку казали, що подібні семінари із закордонними доповідачами є дуже потрібними, адже базові знання лікарів, отримані ними в університетах, вже давно застаріли і без додаткових навчань і тренінгів працівники державних медустанов просто тупцюють на місці, поки світова медицина швидкими кроками йде вперед. Тому навіть самі організатори були здивовані тією кількістю зацікавлених темою учасників, які зареєстрували сьогодні на семінар.

 

Генеральний директор мережі лабораторій "Астра-Діа" Неля Лазар розповіла, що захід присвячений в основному темі лабораторної медицини. "Він набув міжнародного формату, бо до нас приїхали доповідачі з Франції та Білорусі. Учасники мають можливість отримати багато корисної інформації та знань, які зможуть застосувати у своїй медичній практиці. Будемо сподіватися, що це дасть змогу покращити рівень діагностики, особливо цитологічних досліджень, у нас на Закарпатті. Бачу, що наші лікарі прагнуть розвитку, що їм це цікаво. Найбільше користі сьогоднішній семінар принесе лікарям-гінекологам, фахівцям лабораторної діагностики, але багато корисного зможуть для себе дізнатися і сімейні лікарі", – розповіла Неля Лазар.

 

 

Однією із запрошених доповідачок стала відома др. Айтсемік Харутюнян із Франції. Вона під час семінару мала кілька доповідей на тему цитологічних досліджень, таких важливих у питанні вчасного розпізнавання раку. "Я хочу подякувати компанії "Лабвіта", яка мене запросила до Ужгорода. Буду сьогодні говорити про сучасні технологічні платформи, які можуть нам допомогти у вирішенні складних питань, зокрема й уведення в дію на території України регулярних скринінгових програм", – розповіла експерт Міжнародної академії цитології.

Також під час сьогоднішнього заходу доповідь прочитала завідувачка кафедрою фундаментальної медицини київського Університету ім. Т.Шевченка Вікторія Хоперія, про сучасні можливості мікроскопії розповів кандидат медичних наук з м. Гродно (Білорусь) Микола Оганесян, а старший лаборант ПП "Астра-Діа" Алла Патрус виступила з доповіддю про діагностику вірусу папіломи людини.

 

 

Під час перерв для всіх зацікавлених проводили показ новітнього лабораторного устаткування від кращих світових виробників.

 

"Про Захід"

 

Подібні новиниПопулярні новини

На трасі «Житомир — Чернівці» близько третьої години ночі знайшли 3-річного хлопчика

    На

  Малюк бродив узбіччям сам, без супроводу дорослих. Де його батьки пояснити не зміг, інформує поліція Хмельницької області. Працівники Ярмолинецького ...