Про відпочинок дітей влітку на Закарпатті

Опубліковано:

Одним з найбільш масових та доступних видів організованого відпочинку дітей шкільного віку традиційно вважається проведення літніх канікул у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Вони забезпечують повноцінний відпочинок, оздоровлення, гармонійний розвиток та змістовне дозвілля.

Упродовж червня–серпня 2018р. на території області діяли 145 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку: 118 таборів з денним перебуванням,
10 позаміських закладів відпочинку, 8 позаміських  закладів оздоровлення,
5 наметових містечок та 4 заклади оздоровлення санаторного типу.

Найбільша кількість дитячих закладів оздоровлення та відпочинку функціонувала в Іршавському районі – 46, Ужгородському – 28 та Свалявському – 13.

Упродовж літніх канікул, цього року на території області відпочили
25,8 тис. дітей. У зазначеній кількості 21,9 тис. складали діти із Закарпатської області (84,8%), решту – діти з інших регіонів України. Найбільше відпочивало дітей з Київської області (1,5 тис. осіб), м.Києва (1,0 тис. осіб), Рівненської та Тернопільської областей (по 0,4 тис. осіб) та Львівської області (0,3 тис. осіб).

Особлива увага приділяється оздоровленню та відпочинку найменш захищених категорій дітей. З багатодітних та малозабезпечених сімей влітку 2018р. відпочило 8,6 тис. дітей, з яких 7,6 тис. осіб – діти із Закарпатської області. Послугами дитячих закладів оздоровлення та відпочинку скористалися також діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Їх кількість склала 0,8 тис. осіб, з них 0,4 тис. – діти з області. Також, оздоровились і відпочили влітку 0,6 тис. дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій, з них
0,4 тис. – діти з області. Загальна кількість дітей-інвалідів, які відпочили і оздоровились, склала 315 осіб, з них 267 осіб – діти-інваліди із Закарпатської області. У дитячих закладах області, також, відпочивало 315 дітей, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи, з них 49 осіб – діти із Закарпатської області.

Слід відмітити, що середній термін перебування дитини у закладах оздоровлення склав 18 днів, а у закладах відпочинку – 14 днів.

Загальна вартість перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку склала 62,0 млн.грн. Середня вартість одного людино-дня перебування у дитячих закладах становила 167 грн (при 119 грн у 2017р.): у закладах оздоровлення  – 332 грн, а у закладах відпочинку – 118 грн.

До роботи у дитячих закладах були залучені 2,7 тис. працівників, з яких 1,4 тис. – це педагогічний персонал, 0,3 тис. – медичні працівники, 0,4 тис. – персонал працівників кухні, 0,6 тис. – адміністративно-господарський та обслуговуючий персонал.

Наталія Яцкулич – начальник відділу аналізу даних демографічної та соціальної статистики Головного управління статистики

Про Захід