У Чернівцях попався учасник групи телефонних шахраїв

Опубліковано:
У Чернівцях затримали члена організованої злочинної групи телефонних шахраїв. 
 
Його затримали шахрая одразу після скоєння чергового злочину. 24-річний житель Сумщини саме отримав від потерпілої пенсіонерки гроші, які в подальшому поліцейські вилучили в нього як речовий доказ. Затриманий підозрюється у причетності до щонайменше чотирьох фактів шахрайства. Своїми діями “гастролер” завдав потерпілим збитків не менш, ніж на 20 тисяч доларів. Наразі відомо, що за вказівкою координатора злочину молодик неодноразово приїжджав до Чернівців, інформує “ЧП”.
 
Працівники поліції впевнені: насправді потерпілих значно більше, адже розмах діяльності шахрайської банди вражає. Поліцейські встановили, що дзвінки від шахраїв надходять до буковинців з непідконтрольної Україні території. Там переховуються організатори й координатори злочинної групи. Їх представники працюють по всій території України і готові швидко забрати у жертви гроші, не давши їй оговтатись.
 
Телефонні дзвінки від псевдоправоохоронців щодо родичів, котрі нібито вчинили тяжку автопригоду, й надалі залишаються улюбленим методом злочинців видурювати гроші у довірливих громадян. І хоча схема далеко не нова, за її допомогою шахраї ледь не щодня виманюють у людей усі наявні заощадження. Як правило, у більшості випадків від шахрайських дій потерпають люди похилого віку.
 
Зазвичай, потерпілі чують у слухавці стривожений голос нібито родича, котрий розповідає, що збив людину. Далі розмову продовжує особа, котра представляється представником правоохоронного органу (поліції чи прокуратури). Псевдоправоохоронець пропонує уникнути кримінальної відповідальності за грошову винагороду. Додаючи, що гроші також потрібні на лікування, усунення наслідків ДТП тощо, шахраї намагаються ошукати своїх співрозмовників на якомога більші суми коштів. Вправно маніпулюючи співрозмовником, злочинці видурюють у своїх жертв від однієї до 20 тисяч доларів США.
 
Прикметно, що під час дзвінка зловмисники увесь час утримують свою жертву на зв'язку, не даючи можливості покласти слухавку і перевірити почуту інформацію. Також у розмові псевдоправоохоронець пропонує написати заяву про добровільну передачу коштів на лікування потерпілого. І коли жертва необачно називає свої контактні дані з адресою, до неї тут же виїжджає за грошима інший учасник злочинної групи. Так званий “кур'єр” прибуває упродовж 10-30 хвилин і, отримавши гроші, одразу перераховує їх на рахунки спільників. Собі залишає лише певний відсоток.
 
Правоохоронці вкотре закликають громадян не втрачати пильності. Коли невідомі особи пропонують вам дати на щось гроші – ні в якому разі не погоджуйтеся! Навіть якщо співрозмовники представляються працівниками поліції, банку, благодійного фонду тощо.
Про Захід