Рахівські лісівники активно займаються лісовідновленням

Опубліковано:

 

Шлях від насіння до повноцінних дорослих дерев, котрі формують головну окрасу Карпат – тривалий, поділений на кілька етапів, тривалістю в десятки років. Змінюються покоління, людство невпинно рухається вперед, впроваджуючи нові технології, однак процес створення нових насаджень залишається незмінним і розпочинається зі збору врожаю насіння, якого цьогоріч, тільки ялиці, лісова охорона заготовила 35 кілограмів. Також на території лісництва, у сушарці, здійснили переробку шишок ялини європейської та модрини.

Директор Великобичківського лісомисливгоспа Юрій Сойма каже, що урожай потрапляє в базовий розсадник в урочищі Бутин. Тут щороку вирощуємо 500 тисяч саджанців стандартного посадкового матеріалу (ялини, ялиці, клена, явора), який використовуємо для весняного та осіннього лісовідновлення. Стільки ж сіянців залишаємо на дорощування. Навесні вже заліснили 4,4 га, восени плануємо посадити молоді саджанці на площі 6,2 га. До відтворення зелених насаджень долучаємо громадськість населеного пункту, депутатів сільської ради. Постійними учасниками кампаній є і слухачі шкільного лісництва – учні Діловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Надлишок посадкового матеріалу реалізовуємо, за потреби, в інші лісництва держлісгоспу. Крім цього, на 4,4 га провели освітлення, на 2,5 га – прочистку.

Загалом, діяльність базового розсадника з корисною площею 0,8 га цілком підпорядкована відтворенню довколишних лісів й роботи тут тривають впродовж періоду, придатного для виконання агротехнічних заходів. Дбають про їхнє якісне впровадження лісокультурні працівники, якими керує Світлана Даниш.

Сьогодні на на 0,33 га території розсадника закладено шкілки ялини, ялиці, на 0,24 га посіяно липу, явір, ясінь, ялину, ялицю білу. Частину землі залишаємо парувати, щоб підготувати ґрунт для нових посівів наступного року. Робота клопітка, здебільшого ручна, оскілька доводиться ретельно звільняти майбутні площі від інших можливих рослин-шкідників. Скажімо, незважаючи на відведені під ними площі (0,57 га), під час проведення заходів догляду, обробіток кілька разів складає на території у 8,09 га. Але від ретельності залежить стійкість майбутніх саджанців і їхня приживлюваність в горах.

Вважається, що з розсадника розпочинається відтворення зелених насаджень Карпат, саме тому приділяємо важливу увагу виконанню всіх передбачених заходів на початковому етапі, що гарантує отримання якісного посадкового матеріалу, який згодом перейде у категорію багаторічних насаджень.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

 

Про Захід