В Ужгороді провели попереджувальний рейд по будмайданчиках (Фото)

Опубліковано:

Інспектори праці департаменту праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради до 5 жовтня проводять попередження роботодавців та найманих працівників щодо виконання законодавства про працю, насамперед щодо належного офіційного оформлення всіх працюючих, сплату податків до бюджетів усіх рівнів. Із 8 жовтня почнуться перевірки дотримання вимог законодавства.

Сьогодні, 1 жовтня, у рейді також взяли участь заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак та працівник відділу муніципальної інспекції з благоустрою. Завітали на кілька будівельних майданчиків – на вулицях Університетській, Золотистій, Юрія Гойди, в магазини у центрі міста.

Роздавали буклети-пам'ятки, де перераховано основні моменти оформлення трудових відносин, про які повинні не забувати роботодавці, адміністративну та кримінальну відповідальність за їх недотримання і пам'ятки для найманих працівників, що вони втрачають, якщо погоджуються на неофіційне працевлаштування.

Подекуди стикалися з відвертою ворожістю, десь люди заявляли, що просто випадково зайшли на будову чи на лічені хвилини підміняють подругу в магазині. Хоча деякі одразу ж підтверджували, що чітко дотримуються законодавства, скажімо, в одному з відділів торгового центру навіть показали договір про трудові відносини з продавцем, який розміщено в Куточку споживача.
Нагадаємо, інтенсифікувати проведення перевірок щодо сплати податків до бюджетів усіх рівнів, а також чіткого виконання законодавства про працю нещодавно поставив вимогу Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

25 вересня міський голова Богдан Андріїв провів нараду, де наголосив, що об'єднати зусилля міської влади, фіскальної служби, інспекції праці, щоб посилити контроль за оформленням найманих працівників. Бо від цього залежить повнота сплати податків і, відповідно, наповнення місцевих бюджетів.

Щодо перевірок, які активізують із 8 жовтня, то відповідно до законодавства про працю, у 2018 році юридичні та фізичні особи-підприємці за фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору мають сплатити 111 690 гривень. Додатково накладається ще штраф на керівника підприємства – від 8,5 до 17 тисяч гривень. А за недопущення інспектора до перевірки, яка проводиться з метою виявлення нелегальних працівників чи виплати зарплати "в конверті", працедавцю загрожує 372 300 гривень штрафу, інфорумє прес-служба міськради.

Про Захід