Погода Ужгород, Закарпаття 5 °C
прозахід
новини західної україни
Неділя, 17 лютого 2019 року
  Останні новини:
   

На Закарпатті завершується фестиваль органної музики

вересня 27
18:55 2018

Завершальний концерт відбудеться у неділю, 30 вересня.

У Закарпатській обласній філармонії готуються до закриття Х Міжнародний молодіжний фестиваль органної музики імені Наталії Висіч. Програма ювілейного заходу була, як ніколи, насиченою і цікавою за складом учасників. Насамперед, були представлені різні органні школи – від закарпатської до країн близького зарубіжжя. Крім органу звучали й інші сольні інструменти (саксофон, фортепіано, кларнет, флейта, віолончель), а також духовий і камерний оркестри. За два тижні на нашій сцені виступили чудові музиканти із Одеси, Луцька, Будапешта, Мішкольця, Праги, Кошиць і, звичайно, Ужгорода.

А завершиться фестиваль 30 вересня концертом солістки Закарпатської обласної філармонії Катерини Гажо (орган) та симфонічного оркестру філармонії. Артисти виконають Симфонію № 3 до мінор (з органом) К.Сен-Санса та  Концерт № 1 для органа з оркестром Е.Прута. Диригент – заслужена артистка України Вікторія Цанько. Ведуча – музикознавець Наталія Піцур. Початок о 17.00.

Катерина Гажо –  лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів солістка, вихованка Наталії Висіч. Закінчила Ужгородське музичне училище ім.Д.Задора і магістратуру Львівської національної музичної академії ім.М.Лисенка. Активно концертує і гідно представляє закарпатську органну школу в інших містах країни та за кордоном. Зокрема, з успіхом виступила на Міжнародному фестивалі "Органний собор – 2017" (м.Рівне) та ХХV Міжнародному фестивалі "Organové dni Jozefa Grešáka – 2017" (Словаччина). Паралельно займається викладацькою роботою, навчаючи юне покоління закарпатських органістів.

Симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії – учасник багатьох міжнародних фестивалів, має цінний досвід співпраці з такими відомими диригентами, як Б.Дашак (м.Львів), С.Черняк (м.Луганськ), Е.Монті та М.Д.Просперіс (Італія), В.Плоскіна (Білорусь), О.Врабец (Чехія), Р.Ревакович (Польща), К.Шмідт (Австрія), М.Волох (Ізраїль), Ф.Ровжа (Угорщина), А.Затін (Мексика), Р.Аріста (Аргентина).

Таїсія Грись

 

Подібні новиниПопулярні новини

На Рівненщині двоє молодиків сильно побили односельця (Фото)

    На

Слідчо-оперативна група на місці події встановила, що близько третьої години ночі у квартирі, яку винаймав 22-річного чоловік, пролунав дзвінок. Не очікуючи ...