Як жилося жінці на Півдні України в XIX столітті: розкажуть в Ужгороді

Опубліковано:

 

12 жовтня в Ужгороді обговорять незвичну та нелегку тему. "Дружина або повія: місце жінки на Півдні України в XIX столітті" – саме так звучить тема лекції кандидата історичних наук, дослідника гендерної історії Ілля Баркова. Обговорення цієї теми нерідко викликає рясний дощ осуду та бородатих жартів. Чому так сталося і чому важливо знати "приховану" історію – пропонують розібратися організатори. 

"Як в гендерно нерівному суспільстві проституція впливає на ставлення до жінок? Україна вже мала такий досвід 100 років тому. У ХІХ ст. влада Російської імперії легалізувала жіночу проституцію. Наступні 70 років цей бізнес був легальним та терпимим, в містах відкривалися цілі квартали розпусти, де можна було задовольнити будь-які сексуальні потреби. Система мала б дозволити більш ефективно боротися із розповсюдженням венеричних хвороб та задовольняти "законне" право чоловіків на оргазм. Проте такий підхід мав і зворотній ефект, відтепер будь-яка жінка могла бути звинувачена в проституції, принижена та позбавлена громадянських прав. Ставлення чоловіків до жінок через призму проституції дозволяє простежити еволюцію поглядів суспільства на взаємовідносини двох статей. Запрошуємо на лекцію, аби краще розібратися в темі та до розмови опісля", – пояснюють організатори на сторінці зустрічі у Фейсбуку.

Лектор – Ілля Барков, кандидат історичних наук, дослідник гендерних відносин, член Запорізького наукового
товариства ім. Якова Новицького. 

Захід організовує ужгородська освітня ініціатива "Equality Lab". Вхід на захід – вільний. Локація: Smart Point Hub, Швабська, 25а. 

Про Захід