Погода Ужгород, Закарпаття 19 °C
Вівторок, 18 червня 2019 року
  Останні новини:
   

У «Закарпатгазі» масові звільнення: газівники готові до акцій протесту

вересня 18
16:41 2018

З початку 2018 року з ПАТ "Закарпатгаз" звільнилося 185 працівників. Масовий відток кадрів не припиняється. Станом на початок вересня в компанії нараховується 496 вакантних посад, а їх кількість щомісяця збільшується. Основна причина звільнень – низький рівень заробітної плати на підприємстві.

Середня заробітна плата працівників "Закарпатгазу" на 18% менша,  ніж середній рівень оплати праці в енергетиці по регіону та у десятки разів нижча за середню заробітну плату співробітників НАК "Нафтогаз України". Низький рівень оплати праці є основним чинником високої плинності кадрів на підприємстві. Компанія втрачає кваліфікованих фахівців, які зважаючи на особливості регіону масово виїжджають у пошуках роботи за кордон, адже такий рівень заробітної плати є неконкурентним на ринку праці Закарпатської області.

У "Закарпатгазі" констатують, що середньомісячна зарплата співробітників газової компанії становить 8619 грн. В цей же час середній рівень оплати праці в енергетичній галузі Закарпатській області - 10511 грн.

"Серед найбільш затребуваних професій - слюсарі з експлуатації та ремонту газопроводів та аварійних служб, майстри і водії, трактористи та електрогазозварювальники, метрологи та контролери. Кожен з них займається відповідальним, а подекуди, і небезпечним напрямком роботи. Щоб молодий спеціаліст досяг високого рівня кваліфікації, необхідно навчатися і працювати на підприємстві не один рік. Окрім того, щоб навчити працівників компанія залучає власні кошти. Тому, подальша втрата кваліфікованих кадрів – це шлях в нікуди", - зазначає в.о. начальника Управління персоналом ПАТ "Закарпатгаз" Вікторія Кривка.

Джерелом фінансування витрат ПАТ "Закарпатгаз", в тому числі і фонду оплати праці, є затверджений державним регулятором НКРЕКП тариф на розподіл газу. При діючій ціні природного газу для населення 6,96 грн. / куб. м., "Закарпатгаз"  отримує лише 0,85 грн. Ця складова не змінювалася з 2016 року. На сьогоднішній день такий тариф тільки на 73% покриває необхідні витрати підприємства на забезпечення безаварійної роботи газових мереж і виплату заробітної плати працівникам. Таким чином, розмір заробітної плати, який би відповідав рівню оплати праці по енергетичній галузі, залежить від закладених в тарифі коштів.

"Наша мета – не підвищення ціни на газ, потрібно лише перерозподілити складові в існуючій ціні газу в сторону збільшення тарифу газорозподільним підприємствам, - наголосив на нещодавній прес-конференції голова профспілки газових господарств України Сергій Копанічук. – Тому тільки таке рішення держрегулятора зможе попередити катастрофічні наслідки у газовій галузі".

Профспілка працівників ПАТ "Закарпатгаз" звертається до НКРЕКП та Уряду з вимогою передбачити в тарифі на розподіл газу підвищення заробітних плат працівникам компанії до рівня, середнього по промисловості. Враховуючи високий рівень плинності кадрів та ступінь напруги в колективі, у випадку подальшого ігнорування вимог профспілок, працівники галузі можуть почати акції протесту.

Прес-служба

ПАТ "Закарпатгаз"

Теги
Share

Подібні новиниПопулярні новини

У центрі Львова серед білого дня обікрали жінку з дитиною

    У

Злодій скористався веселою метушнею у центрі міста під час міського розважального заходу, інформує патрульна поліція Львівської області. Вчора вдень на ...