У Львові незадоволених умовами студентів виганяють з гуртожитку (Фото)

Опубліковано:

Двох львівських студентів вигнали із гуртожитку Львівського коледжу будівництва, архітектури та дизайну після того, як вони показали журналістам умови свого проживання. Комендант гуртожитку не приховує, що студентів виселили саме через те, що вони запросили до своїх кімнат пресу.

Після того, як ситуація набула резонансу, одного зі студентів під тиском департаменту освіти ЛОДА таки погодились поселити у гуртожиток, однак перед цим батькам і студентам довелось за це поборотися. Другий студент таки залишився без кімнати у гуртожитку, повідомляє "Захід нет".

Миски для миття ніг

10-поверховий гуртожиток Львівського коледжу будівництва, архітектури та дизайну розташований на вул. Зеленій, 105. Окрім студентів цього коледжу в цьому гуртожитку проживають студенти інших навчальних закладів, зокрема Львівського коледжу культури та мистецтв.

Також студенти неофіційно розповідають журналістам, що за окрему плату у кімнати гуртожитку іноді поселяють людей, які не мають жодного стосунку до навчальних закладів.

Гуртожиток Львівського коледжу будівництва, архітектури та дизайну на вул. Зеленій, 105

Ремонт у цьому гуртожитку не робили ще з 70-х років, однак батьків першокурсників про це попереджати тут не прийнято. Спочатку зі студентами укладають договір, беруть оплату за півроку наперед (2340 грн), і лише за два дні до початку навчального року показують місце проживання.

Залишені у спадок від СРСР обдерті шпалери, розвалені меблі, аварійні газові плити, бруд та непрацююча сантехніка – про ці “дрібні” недоліки студенти та батьки дізнаються на місці, розповідає Павло Хвень, батько 15-річного першокурсника Львівського коледжу будівництва, архітектури та дизайну Михайла Хвеня.

На дошці оголошень у гуртожитку вивішені роздруківки з умовами для поселення у гуртожиток. Зокрема, у студентів, окрім піврічної передоплати за проживання, вимагають зробити за власний кошт дублікати ключів від кімнати для коменданта та охоронця, а також обов'язково придбати усі речі з переліку, який вочевидь теж не змінювався з 70-х років: штори, гардини, килимок на стіну, покривало на ліжко, скатертину, вишиті серветки, вазони з квітами, відро, віник і совок для сміття, тазик, постільну білизну, рушники, посуд, миючі засоби, речі особистої гігієни, вішаки для одягу… і навіть миску для миття ніг.

Схоже, студентові, що не хоче спати лицем до килима та не потребує спеціальної миски для миття ніг, годі й намагатись потрапити у цей гуртожиток.

Виступ по телевізору

Коли батьки Михайла Хвеня вирішили поселити свого сина у гуртожиток на Зеленій, 105, в адміністрації коледжу їм розповіли, що умови в кімнатах гарні, є холодильник, усе необхідне, на кожному поверсі – нормальна кухня. Тому те, що їхній син побачив, коли приїхав поселятися, виявилось сюрпризом.

“Моєму синові показали цю кімнату і сказали, що він там буде жити з двома одногрупниками. Там були неймовірно жахливі умови! Я одразу передзвонив коменданту, він сказав приїхати, щоб вирішити все на місці. Ми приїхали. У коридорі були батьки першокурсників, і усі були у шоці від таких умов”, – розповідає Павло Хвень.

Умови проживання студентів у гуртожитку будівелького коледжу, які батькам описали як “гарні” (фото Павла Хвеня)

 

За його словами, батьків обурювали не стільки умови проживання дітей та відсутність комфорту, скільки те, що їх не попередили про це заздалегідь, коли ще була можливість знайти інше житло або зробити ремонт. Не зумівши отримати від коменданта жодних конструктивних пояснень, Павло Хвень зателефонував журналістам телеканалів “Перший Західний” та ICTV і розповів їм про ситуацію у гуртожитку. Журналісти приїхали і зняли сюжети, де показали стан кімнат, кухонь, вбиралень гуртожитку.

Наступного дня Павло Хвень приїхав у гуртожиток, щоб зробити мінімальний ремонт у кімнаті, однак без жодних пояснень отримав від коменданта відмову у поселенні сина.

Комендант гуртожитку Володимир Галущак заявив батькові, що поселить його сина лише за особистої згоди директора будівельного коледжу Юрія Сохи. Коли Павло Хвень вдруге у присутності журналістів зателефонував до коменданта, той порадив йому вибачитися перед директором за телесюжети: “Вибачся. Скажи, що ідіот”. Ця розмова зафіксована у сюжеті телеканалу “Перший Західний”.

Павлу Хвеню так і не вдалося особисто поговорити з директором коледжу Юрієм Сохою. “Я не раз намагався з ним зустрітись, телефонував йому, але він ніколи не брав слухавки, тікав”, – каже батько.

ZAXID.NET також спробував поспілкуватися з директором Львівського коледжу будівництва, архітектури та дизайну Юрієм Сохою для отримання коментаря, однак зв'язатися з ним не вдалося.

У розмові із ZAXID.NET комендант гуртожитку Володимир Галущак підтвердив, що відмовив першокурснику Михайлу Хвеню у проживанні в гуртожитку через “виступ тата по телевізору”.

“Тато виступив по телебаченню і сказав, що тут неможливі умови, що холодильника йому не дали і тому подібне. Він (Михайло Хвень –ред.) тут навіть і не жив, більше мені нічого сказати…”, – зазначив комендант гуртожитку. Він заявив, що батько Михайла Хвеня – єдиний, кого не влаштовують умови у гуртожитку.

“Усіх, хто поселяється, їх влаштовують умови”, – каже Галущак, хоча водночас не заперечує, що батьки студентів часто долучаються до ремонтних робіт у кімнатах, “допомагають влаштувати дітям комфорт”.

Хамство

Після того, як Павло Хвеня розповів журналістам “Першого Західного” про те, що його сина виселили з гуртожитку, вони знову спробували туди потрапити. Але їм завадив вахтером, тому довелося викликати поліцейських, які провели журналістів у гуртожиток.

Цього разу розповісти про свій досвід проживання у гуртожитку погодилися двоє студентів четвертого курсу Львівського коледжу культури і мистецтв Дарина Орлик та Віталій Шамбровський, які також живуть у цьому гуртожитку (Львівський коледж культури і мистецтв не має власного гуртожитку).

Дарина Орлик, зокрема, розповіла журналістам, що після того, як студенти роблять ремонт у кімнатах, їх звідти одразу виселяють. Дівчина також заявила, що комендант гуртожитку дозволяє собі погрожувати студентам. Дмитро Шамбровський у свою чергу розповів про відсутність достатньої кількості убиралень для жителів гуртожитку.

Після виходу цього телесюжету директор їхнього коледжу Григорій Лавринів сказав Дарині та Віталію, що вони повинні виселитися з гуртожитку, бо цього, мовляв, вимагає керівництво будівельного коледжу. Григорій Лавринів підтвердив ZAXID.NET, що справді поставив таку вимогу перед студентами.

“Тому що так себе не ведуть, як вони. По-хамськи. То не є наш гуртожиток. Їх як поселили, так і могли виселити”, – заявив Лавринів.

Коли студенти прийшли з'ясовувати ситуацію до директора будівельного коледжу Юрія Сохи, він запевнив, що не планував виселяти їх з гуртожитку, що все нібито гаразд. Попри це Віталію Шамбровському договір на проживання у гуртожитку так і не продовжили. Дарину Орлик поки що у гуртожитку залишили.

“Мені не підписали документи на подальше проживання у гуртожитку. Аргументували тим, що я давав інтерв'ю журналістам, і що мені не підходять умови”, – розповів ZAXID.NET четвертокурсник Віталій Шамбровський. Повертатись у гуртожиток після цієї ситуації хлопець не планує.

Чудодійний дзвінок “згори”

17 вересня Павлу Хвеню подзвонили з департаменту освіти Львівської ОДА і запросили на засідання комісії, яку створили після виходу кількох телесюжетів про ситуацію у гуртожитку. За його словами, розмова з чиновниками ЛОДА була довгою, і в результаті його відправили на розмову до директора коледжу.

“Вони зрозуміли, що замовчувати цю ситуацію вже не вийде”, – вважає Павло Хвень.

Цього разу директор коледжу вже не уникав його, а люб'язно прийняв, навіть вибачився за поведінку коменданта гуртожитку. Юрій Соха також запевнив Павла, що коледж має гроші на ремонт у кімнатах та закупівлю нових електричних плит, хоча раніше він стверджував протилежне.

15-річному Михайлові Хвеню запропонували на вибір дві кімнати, комендант привітно їх показав, однак батько вже не знає, чи залишить сина тут жити. “Переживаю, щоб не було якогось тиску, намовлянь серед студентів проти нього”, – каже Павло Хвень.

Керівниця департаменту освіти ЛОДА Любомира Мандзій у розмові із ZAXID.NET повідомила, що спеціальна комісія, створена з цього приводу, наразі ще вирішує, як притягнути до відповідальності коменданта гуртожитку.

“Я думаю, за наслідками пояснень, розгляду справи, комісія буде рекомендувати мені видати наказ дисциплінарного характеру до притягнення до відповідальності завідувача цього гуртожитку”, – сказала вона. Водночас директорам обидвох коледжів дисциплінарне стягнення не загрожує.

Про Захід