Погода Ужгород, Закарпаття 3 °C
прозахід
новини західної україни
Субота, 17 листопада 2018 року
  Останні новини:
   

На Святоюрській горі у Львові археологи знайшли унікальну знахідку (Фото)

серпня 20
15:45 2018

Під час впорядкування верхнього обходу навколо собору святого Юра у Львові археологи віднайшли ймовірний фундамент церкви XIV-XV ст. Про це під час брифінгу розповів директор Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" ІА НАН України Олег Осаульчук.

За його словами, "Рятівна служба" проводила археологічний нагляд під час реставраційних робіт у соборі святого Юра і випадково натрапила на рештки фундаменту будівлі поряд з собором, повідомляє "Твоє місто".

"Це не остаточно, але ми сподіваємось і віримо, що наша знахідка – це рештки фундаменту старого храму, який стояв на Святоюрській горі у період з ХIV до ХVIII століття. Якщо це так, то це гарна знахідка для Львова та археології в цілому. Ми будемо пропонувати музеєфікувати ці рештки для суспільства", – зазначив Олег Осаульчук.

Те, що фундамент ймовірно належить старовинній церкві, підтверджує ряд факторів. Як повідомив молодший науковий співробітник НДЦ "Рятівна археологічна служба" Остап Лазурко, фундаменти зроблені з грубо обтесаних кам'яних блоків, а окремі елементи не відповідають наявному плануванню фундаменту собору.

"Ми ідентифікуємо його ХIV ст., бо виявили фрагменти цегли "пальцівки" товщиною до 10 сантиметрів у формі брусків. Це вказує на те, що це є готичний період", – додав археолог.

Крім цього, у південній частині храму існував цвинтар. Археологи змогли дістати рештки кількох осіб, які були не в анатомічному порядку через попередні ремонтні роботи у соборі.

Головна архітекторка проекту реставрації собору Лідія Горницька додала, що історію собору святого Юра досліджував історик, мистецтвознавець Володимир Вуйцик. Під час досліджень портрету Афанасія Шептицького він виявив церкву, яка може бути тим самим храмом, фундамент якого відкопали археологи.

Ймовірний вигляд храму

Наразі археологи проводять розкопки, а відібрані зразки передадуть на поглиблені дослідження та аналізи, що дасть змогу точно ідентифікувати походження фундаменту та його вік. Через розкопки тимчасово припинено реставрацію храму у цій частині.

Подібні новиниПопулярні новини

"Втрачений Ужгород": історія кондитера Йозефа Шнайдгена (Фото)

    Втрачений Ужгород

Тістечка Йозефа Шнайдгена досі добре пам'ятають ужгородці і перечинці старшого покоління. Від кількох із них мені навіть доводилося чути, що нічого смачнішого ...