В Ужгороді відкрили виставку вишиваних портретів та висловів Тараса Шевченка

Опубліковано:

Ужгородцям пропонують помилуватися експозицією із 74 полотен, які упродовж року вишивали 77 майстринь-вишивальниць і один вишивальник з Полтавщини та Канева, інформує прес-центр Закарпатської ОДА.

Сьогодні, 10 серпня, в атріумі Закарпатської облдержадміністрації відбулося урочисте відкриття виставки вишиваних портретів та висловів Тараса Шевченка.Організатори вперше привезли до Закарпаття експозицію із 74 полотен, які протягом року вишивали 77 майстринь-вишивальниць і один вишивальник з Полтавщини та Канева.
“Закарпаття, хоч і є географічно найвіддаленішою від Києва областю, в усі часи – і за Австрійської імперії, і за Австро-Угорщини, і за Чехословаччини – цінувало і шанобливо ставилося до Тараса Шевченка. Окрім того, наш край має багату традицію та історію вишивки, якими дуже пишається кожен район області. Тому ми з радістю і без вагань відгукнулися на пропозицію організаторів щодо презентації в атріумі облдержадміністрації цієї виставки. Обласна державна адміністрація відкрита до таких мистецьких проектів і запрошує усіх охочих ознайомитися із цією прекрасною експозицією”, – зазначив на відкритті заходу заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас.
Роботи експонуються у рамках проекту “Образ і Слово Кобзаря у вишивці” за ініціативи Полтавського відділення ВГО Союзу українок, схваленого Всеукраїнською громадською організацією Союзу українок. Союз українок Закарпаття підтримав місію виконавців проекту – образ Тараса Шевченка, його творчість, як і українська мова, мають стати об'єднуючими та миротворчими для українців.
“Автор усіх цих розробок Григорій Кисіль, портрет якого теж представлений в експозиції. Він створив цілу книгу цих портретів та афоризмів, а потім виникла ідея втілити в життя ці роботи. Ми одразу відгукнулися, зібрали вишивальниць і протягом року вишивали дані полотна. На жаль, вже перед самим запуском проекту Григорій Олексійович пішов з життя. Після цієї трагічної події ми зрозуміли, що це його заповітна мрія, і не могли собі дозволити не втілити її у повному обсязі, як він про це мріяв. Відтак була вишита уся книга і навіть із додатковими роботами”, – розповіла організатор та координатор проекту Катерина Калініченко.
До Закарпаття виставка вже побувала у половині областей України. Далі експозиція попрямує до Канева, де, за заповітом Григорія Кисіля, вона й перебуватиме на Тарасовій горі у Шевченківському національному заповіднику.
Під час відкриття виставки лунали вірші Тараса Шевченка, а кожен відвідувач зміг долучитися до вишивки на символічному полотнищі “Україна нас єднає”. Воно вже 16 разів побувало на Сході України, а участь у його створенні взяли мешканці десятків міст України та наші воїни-захисники.
Виставка в атріумі Закарпатської ОДА триватиме до неділі, 12 серпня.

Про Захід