Погода Ужгород, Закарпаття 7 °C
прозахід
новини західної україни
Середа, 21 листопада 2018 року
  Останні новини:
   

В Ужгороді обговорили питання дискримінації щодо ромських жінок

липня 13
16:18 2018

У ході "круглого столу" обговорили реалізацію Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (у рамках Проекту структури ООН Жінки "CEDAW в дії"), інформує прес-служба Ужгородської міськради.

Таку зустріч уперше провели саме в Ужгороді, бо в краї проживає найбільша кількість ромського населення. Подібні планують і в інших містах Закарпаття. Як зазначила Зола Кондур, одна з керівників ромського жіночого фонду "Чіріклі", яка понад 20 років є "голосом" ромських жінок в Україні та за кордоном, на Закарпатті є 124 компактних поселень ромів, тому актуальність підтримання рівних прав та можливостей таких жінок у громаді дуже суттєва.

Як зазначалося, однією з проблем ромських жінок в Україні є неграмотність та відсутність документів, те, що вони не завжди мають доступ до соціальних і медичних послуг, а також працевлаштування. Зокрема, про те, що чимало ромів не мають документів, говорила керівник Ужгородського МВ УДМС України Магдалина Бобяк.

Очільниця центру ґендерної освіти УжНУ Маріанна Колодій навела приклад насильства у сім'ї молодої ромки з Ужгорода, яка залишилася посеред вулиці з двома малими дітьми. У тій ситуації гостро постала проблема відсутності притулків для жертв ґендерно обумовленого насильства. Порушували і питання раннього материнство дівчат ромської національності, їхню неосвіченість. Ці теми обговорюють і в Школі відповідального батьківства, яка діє при Центрі ґендерної освіти УжНУ, зазначила Маріанна Колодій.

Експертка з ґендерних питань, яка працює в структурі ООН, Лариса Кобелянська зазначила, що інтегрувати ромів у суспільство потрібно з раннього віку, тому корисно направляти ромських дітей у різні навчальні заклади, а не тільки в окремі "ромські" школи. Також додала: "Має бути з боку держави інструмент контролю і примусу щодо батьків стосовно освіти їхніх дітей".

Наталія Мухомедьянова, заступник начальника управління освіти Ужгородської міськради, повідомила, що з початку навчального року працівники управління ведуть облік дітей, які повинні ходити в школу, зокрема ромської національності, і відповідно реагують для для вирішення таких проблем.

До обговорення долучився і депутат Ужгородської міськради Юрій Мандич, а голова благодійного фонду "Благо" Елеонора Кулчар зазначила, що їхня організація моніторить щороку близько півсотні сімей, з батьками ведеться робота щодо ґендерного питання.

Подібні новиниПопулярні новини

Зник безвісти 16-річний юнак з Мукачівщини (Фото)

    Зник

Вчора, 19 листопада, на лінію "102" надійшло повідомлення про зникнення неповнолітнього хлопця. Батько зниклого розповів, що його син 16 листопада пішов з дому і не ...