Погода Ужгород, Закарпаття 2 °C
прозахід
новини західної україни
Субота, 17 листопада 2018 року
  Останні новини:
   

Історичні кадри: Як виглядав угорський круїзний корабель «Ungvár» (Фотофакт)

липня 12
15:59 2018

Історію корабля та світлини оприлюднив у соцмережі Фейсбук Kertvarosh

Угорський круїзний корабель DTRT "Ungvár" названий на честь обласного центру Закарпаття спустили на воду в лютому 1941 р. в Будапешті на верфі Ganz & Co. Довжина човна - 71 м., ширина - 10 м.

Після початку німецько-радянської війни у листопада 1941 р. в складі конвою прямував за маршрутом Суліна (місто в Румунії) - Одеса. "Ungvár" перевозив боєприпаси для німецької армії. Зокрема, на борту було 141 т. бензину в діжках, 916 т. авіабомб , 469 т. продовольства і 306 т. зенітних боєприпасів.

Вранці 9 листопада при проходженні замінованої акваторії неподалік Бугазу (60 км. на зх. від Одеси) корабель зачепив носом міну. Почалася евакуація судна. Утім, о 8:30 вибухнула ще одна міна. Також на радянських мінах підірвалися два румунських торпедних катери супроводження "Вігелія" і "Віфорул"

Внаслідок катастрофи загинув командир Дунайської флотилії капітан Фріц Петцель, п'ять офіцерів і двадцять вісім матросів.
***
✅ дата: 1939 р., 1941 р.
✅ фото: Magyar műszaki és közlekedési múzeum

Подібні новиниПопулярні новини

"Втрачений Ужгород": історія кондитера Йозефа Шнайдгена (Фото)

    Втрачений Ужгород

Тістечка Йозефа Шнайдгена досі добре пам'ятають ужгородці і перечинці старшого покоління. Від кількох із них мені навіть доводилося чути, що нічого смачнішого ...