Погода Ужгород, Закарпаття 8 °C
прозахід
новини західної україни
Четвер, 21 березня 2019 року
  Останні новини:
   

Лісівники відновлююють дорогу до найвищої гори Ужгородщини (Фото)

червня 14
10:22 2018

Вже декілька днів поспіль на Ужгородщині лісівники всіма силами відновлюють дорогу до Маковиці. Перші кілометри старої, збудованої ще у 19 столітті лісової дороги, вже на завершальній стадії.

Але це тільки початок – згодом кожен турист зможе спокійно дістатися до найвищої гори Ужгородського району.

Як розповідає директор Ужгородського держлісгоспу Василь Кий, оновлена лісова дорога дасть можливість розвивати туристично-рекреаційну галузь і для гостей стане доступнішею Анталовецька Поляна та найвища гора Ужгородщини – Маковиця (978 метрів над рівнем моря). Відвідати гірські масиви, видершись на саму вершину, вдихнути карпатського повітря, зварити польову кашу в полонині – це одна з незабутніх мандрівок та розваг. Тож поспішаймо колекціонувати чудові враження про мандри гірськими стежками Анталовецької поляни – місця колишнього вулкану Карпат, що оповите цікавими легендами та переказами. До того ж, нова дорога дозволить в першу чергу охороняти ліс, а відтак боротися з хворобами дерев.

"Протяжність ділянки лісового шляху, на якому буде проведено ремонт, складе 8 км. Плануємо завершити роботи наступного тижня. Звісно роботу буде й регулювати погода", – повідомив лісничий Анталовецького лісництва Василь Синичка.

Довідково: Анталовецька Поляна майже вся вкрита лісами (дуб, граб, бук). Тут ростуть червонокнижні види рослин — підсніжник звичайний, беладона, лілія лісова, з фауни трапляються сови, дятли, косулі, борсуки, куниці тощо.

На північ від Анталовецької Поляни розташований хребет Синаторія, на схід — гора Маковиця (978 м), на південний захід — гора Діл (793 м). Західні схили гори спускаються в долину річки Уж, північні — в долину річки Тур'ї.

ЗОМІац

Подібні новиниПопулярні новини

Другий тур остаточно визначився – туди виходять Зеленський і Порошенко

    Другий

Центр досліджень "СОЦІС" опублікував березневу соціологію. Відповідно до останніх соціологічних даних, лідером президентських перегонів залишається ...