До уваги підприємців: гранична сума розрахунків готівкою встановлена у розмірі 50 тисяч гривень

Опубліковано:

 

У Головному управлінні ДФС у Закарпатській області нагадують, що 4 січня 2017 року набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 25 листопада 2016 року № 407 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210".

Постановою № 407 внесено зміни до постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210 "Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою". Зокрема:

– встановлено граничну суму у розмірі 50 тис. грн для розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня, а також розрахунків готівкою фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню;

– фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 50 тис. грн, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Нагадаємо, відповідно до статті 163-15  Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів тягне за собою адміністративну відповідальність, у вигляді  накладення штрафу на фізособу – підприємця, посадових осіб юридичної особи від 100 до 200 н.м.д.г. (від 1700 грн до 3400 грн).

За повторне порушення, вчинене особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, передбачено штраф від 500 до 1000 н.м.д.г. (8500 – 17000 грн).

Відповідно до статті 234-2 КУпАП органи доходів і зборів розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням порядку приймання готівки для подальшого її переказу, порушенням порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням  електронних платіжних засобів  за товари (послуги).

Від  імені  органів  доходів  і  зборів розглядати справи про адміністративні   правопорушення   і   накладати   адміністративні стягнення мають  право  керівники  органів доходів і зборів та їх заступники.

Враховуючи норми статті 38 КУпАП адміністративне стягнення щодо таких порушень може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).

ДФС у Закарпатській області

Про Захід