Погода Ужгород, Закарпаття 24 °C
прозахід
новини західної україни
Середа, 23 травня 2018 року
 Останні новини:

Музей поліції Закарпаття відзначає Міжнародний день музеїв

травня 18
15:14 2018

Музей Головного управління Національної поліції в Закарпатській області відзначає Міжнародний день музеїв. Офіційно культурно-освітній заклад діє вже 31 рік і зібрав сотні експонатів, які показують історію та сучасність правоохоронних органів.

Історія музею ГУНП в Закарпатській області розпочалася у листопаді 1986 року, його створення ініціював тодішній керівник, генерал-майор міліції Володимир Сірик. На вході в управління тоді встановили стелу, де викарбували імена 18 правоохоронців, які загинули під час виконання службових обов'язків. Для самого ж музею експонати збирали з 1945 року. Увазі відвідувачів представлені фальшиві гроші, саморобна зброя, які були вилучені під час розслідування кримінальних проваджень, а також архівні фото, документи, форма правоохоронців різних періодів, спецзасоби, особисті речі, колишня техніка криміналістів і навіть транспорт.

Найменшим відвідувачам музею традиційно найбільше подобається численна колекція фуражок поліції різних країн та скафандр, який витримує температуру до 800 градусів.

Людям старшим особливо до душі експозиція карного розшуку, стенд пам'яті загиблих співробітників міліції при виконанні службового обов'язку та учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а також форменний одяг генерал-майора міліції з Золотою Зіркою Героя Радянського Союзу Оленсандра Тканко.

Одна з останніх створених у музеї експозицій – куточок АТО. Його відкрили у травні 2016 року. У куточку АТО представлені листи, малюнки, які діти створили для військовослужбовців. Відвідувачі можуть ознайомитися з військовою формою, мінами, снарядами, а також дізнатися, як харчуються правоохоронці на сході України. Куточок АТО відкрили одночасно з оновленим після ремонту музеєм.

Кожен рік ГУНП в Закарпатській області приймає сотні екскурсійних груп та десятки іноземних делегацій. Поліція області береже свою історію та робить її доступною для кожного, інформує Відділ комунікації поліції Закарпатської області.

Подібні новиниПопулярні новини

Шведський підхід до бізнесу в Карпатах, або Як у Великому Бичкові роблять меблі для IKEA

    Шведський

У селищі Великий Бичків Рахівського району працює підприємство, яке вже десятиліттями виготовляє меблеву продукцію для IKEA – всесвітньовідомого шведського ...