Погода Ужгород, Закарпаття 17 °C
прозахід
новини західної україни
Понеділок, 28 травня 2018 року
 Останні новини:

Що чекає економіку України у 2018 році: аналітика

квітня 26
19:25 2018

Двічі на рік Міжнародний валютний фонд (МВФ) переглядає свій макроекономічний прогноз для світових економік. В квітні 2018 року Фонд переглянув ряд ключових показників для України в сторону їх погіршення, проте й надалі очікує росту економіки.

Очікуванні темпи зростання ВВП України на 2018 рік залишились незмінними, а от на наступні роки МВФ погіршив свій прогноз на 0.2 в.п. в порівнянні з очікуваннями піврічної давності. Попри це, прогноз зростання економіки від МВФ залишається більш оптимістичним, ніж прогнози Нацбанку чи уряду. Чи є для цього передумови?

 

 

За попередні 10 років економіка України відвикла від зростання. Лише протягом короткого періоду 2011 року, коли економіка зросла на 5.5% завдяки інвестиціям до чемпіонату Європи з футболу, зростання було помітним. В інші періоди реальний ВВП або знижувався, або показував мізерне зростання. Останні роки є позитивна тенденція. Економічне зростання спостерігається вже два роки поспіль – на 2.3% у 2016 та 2.6% у 2017, однак цього надто мало, щоб досягнути хоча б довоєнного рівня, не кажучи вже про скорочення відставання від наших західних сусідів – Польщі, Чехії чи Угорщини.

Михайло Демків, аналітик банківського сектору групи ICU

VoxConnector

Подібні новиниПопулярні новини

Ужгородські патрульні трьома машинами заблокували на вулиці Станційній п’яного порушника (Фото)

    Ужгородські

Як повідомляє Патрульна поліція Закарпаття на своїй сторінці у соцмережі "Facebook", вчора ввечері поліцейським довелося наздоганяти порушника, котрий до того ж був ...