«Маслом вгору»: як подружжя Кудрявцевих в Ужгороді започаткувало популярний фуд-блог (Фото)

Опубліковано:

Олена та Євген Кудрявцеви проживають в Ужгороді всього 4 роки, але вже можуть вважатися справжніми закарпатцями, бо добре знають і дуже люблять місцеву їжу. Після переїзду з Луганська цій сім'ї довелося починати тут життя з початку, але вони своїм прикладом доводять: працелюбність, активність і бажання вчитися новому будь-де допоможуть стати на ноги і бути щасливими. Олена тут почала активно допомагати "Руху підтримки закарпатських військових", Євген швидко став затребуваним фотографом, разом же вони мають одне прекрасне хобі, про яке розкажемо вам зараз.

Хобі Кудрявцевих має свою назву – "Маслом вгору", точніше так – "Maslom wgoru". Це вже досить популярний фуд-блог, який став великою несподіванкою для усіх Оленчиних друзів, рідних і навіть для неї самої. Річ у тім, що до приїзду в Ужгород Олена кулінарією не дуже цікавилася, готувала лише для своєї сім'ї. При цьому готувала, як запевняє її чоловік Женя, дуже смачно. Мовляв, для нього колись це був один із критеріїв кастингу на посаду дружини.

Усе змінив фільм "Джулі і Джулія",  про те, як журналістка Джулі вирішила завести блог, у якому поставила собі за мету приготувати за рік 524 страви з книжки американської кулінарки Джулії Чайлд про страви французької кухні. Цей фільм заснований на реальній історії жінки, котра стала по-суті першою фуд-блогеркою США. Блог Джулі в реальному житті був надзвичайно популярним і став натхненням для величезної кількості жінок. Олену фільм про Джулі та Джулію теж надихнув, і вона вирішила, що спробує готувати цікаві й незвичні страви, а Женя усе це фотографуватиме.

Процес так захопив, що вже зовсім скоро її друзі в соцмережах читали рецепти і розглядали надзвичайно "смачні" фотографії качки в апельсиново-медовому соусі, різдвяної випічки, оригінальних міні-піц, солодких брауні, пахучих пончиків з чорничним кремом, штруделів з опеньками та в'яленими помідорами, запечених грейпфрутів, трюфелів з дорблю, різнокольорового масла і ще купи іншої смакоти. Нині кухар та її фотограф кажуть, що найбільше їх вразила реакція користувачів, бо такої великої кількості схвальних відгуків вони навіть не очікували. Друзі, знайомі і незнайомі хвалили і картинку, і виконання, одразу ж з'явилися читачки, котрі твердо вирішили повторити Лєнин кулінарний експеримент на своїй кухні. Її ж це надихало ще більше, і вже зовсім скоро хобі переросло у повноцінний фуд-блог.

"Ролі у нас розподілені так: я – готую, Женя – фотографує, син Макс – їсть, – розповідає Олена. – Починається усе з того, що я підбираю рецепт за сезоном і настроєм. На цьому етапі Женя може сказати своє "ні". Воно, може аргументуватися тим, що, наприклад, у нього нема бажання знімати щось, що буде насипане у банку або має плаский вигляд. Аргументи Жені завжди "залізні"! Після узгодження до страви я підбираю посуд, серветки, квіти тощо. Шукаю, випрошую у когось потрібне для декору плюс купую продукти для страви. Нарешті готую. Частину інгредієнтів не чіпаю, зберігаю  шкаралупки від горіхів та інші "деталі", бо ніхто не знає, чи не знадобиться раптом усе це в кадрі. Потім виставляємо світло, фони. Уся конструкція займає на нашій кухні три-чотири квадратних метри, не менше. Тому, зважаючи на кількість кухонного реквізиту, яка у нас зростає у геометричній прогресії, все більше задумуємося про студію.

Коли світло виставили, нарешті будуємо композицію у кадрі. Уже навчилася бачити її заздалегідь, але моїм домашнім все ще знайомі страждання на тему "у кадрі не вистачає чогось червоного або круглого". Потім на мене чекає прибирання, бо після усього цього залишається страшенний безлад. Бачите, бути фуд-блогеркою легко".

Поява фуд-блога "Маслом вгору" співпала з активізацією професійних сторінок закладів харчування у соцмережах, тому також стала для Кудрявцевих початком нового етапу в роботі, хоча рекламу для ресторанів і кафе Женя знімав, ще живучи в Луганську, і досвід у цій сфері вже мав немалий. "Їжу я знімати люблю, вона, принаймні, ніколи не скаржиться, що виглядає у кадрі негарно, – сміється Євген. – Дегустація – теж приємний момент у фуд-фотографії. Власники ресторанів, зазвичай, дуже гостинні люди, а шеф-кухарі часто справжнісінькі таланти.

З недавніх пір я Лєну навчаю фуд-фотографії. Вона дуже допомагає мені на зйомках, бо знає, як краще має виглядати страва. Переді мною що поставили, те я і фотографую. А Лєна завжди попередньо обговорює з кухарями, що приготувати до зйомки, які купити фрукти-овочі, на що звернути особливу увагу. От скоро навчу її всьому, що знаю, – і можна на пенсію виходити!".

То чому ж нині так модно стало фотографувати їжу? Кудрявцеви кажуть, що ця мода у нашій країні лише зараз набирає обертів, тоді як за кордоном реклама їжі, спрямована на зорове сприйняття, давно успішно працює – згадати хоча би рекламу товстенних соковитих гамбургерів у "McDonald's" і те, як вони виглядають насправді. Їжа, яка красиво виглядає, здатна миттєво вплинути на рецептори людини, і от ми вже понад усе хочемо її з'їсти. Своєрідною модою стало і хизування своїм обідом у соцмережах, найбільш же "гастрономічною" соцмережею вважається "Instagram", де щодня люди зі всього світу постять мільйони світлин саме з красивою їжею. Те, якою ця їжа є на смак, стає у цьому процесі другорядним, головне, аби вона була красивою.

Наша фуд-блогерка Одна Кудрявцева каже, що красива картинка до її страв, звісно, теж привертає найбільше уваги, але для неї головне, аби страва була ще й смачною. "У мене є дуже прискіпливий критик – син Макс. Він любить перевірені речі, а не експерименти. Тому одночасно з буряковою піцою я готувала і звичайну. Знала – бурякову не їстиме! Але мені було дуже приємно, що чималій кількості моїх знайомих вона сподобалася, значить, цікавинки я таки вишуковую не дарма", – каже Олена. – Блог допомагає нам розвиватися і у фотографії, й кулінарно. Ми експериментуємо зі світлом, вивчаємо різні вигідні ракурси для різних страв, вчимося будувати складну композицію, але усе це після того як я вивчу саму страву і зможу приготувати її".

До слова, Лєна хоч і використовує для свого блогу рецепти, які відшуковує як на кулінарних сайтах, так і в майстер-класах всесвітньовідомих кухарів, та все ж до кожного рецепту додає щось своє. Хоча на кухаря вона ніколи не вчилася, цілком покладається на свій смак та інтуїцію. І нині може з гордістю сказати, що за винятком кількох випадків, продуктів Олена намарно майже ніколи не викидала, завжди залишалася задоволеною результатом своєї роботи. В цілому від хобі мами у сім'ї Кудрявцевих задоволення отримують усі. І хоч готує Лєна для блогу не так часто, як їй би хотілося, своїм хобі продовжує доводити: додати нове, цікаве, красиве і корисне у сімейне меню – не так важко, як здається. Треба лише спробувати.

 

Тетяна ЛІТЕРАТІ, "Про Захід"             

  

Про Захід