Хочеш керувати двоколісним транспортним засобом – ознайомся з переліком документів, які ти повинен мати

Опубліковано:

Посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та номерні знаки, саме ці документи повинен мати водій для  керування мототранспортом.

Посвідчення водія можна отримати після проходження навчання в автошколі, де здійснюють підготовку категорій А; А1; В1 (обрати акредитовану автошколу можна на сайті регіонального сервісного центру) та після здачі теоретичного і практичного іспитів у будь-якому територіальному сервісному центрі МВС (для підготовки до іспитів можна скористатись онлайн-тренажером  та ознайомитись з білетами теоретичного іспиту).

Категорії, які відповідають типам мототранспорту:

  • "А1" – мопеди, моторолери та інші двоколісні ТЗ з об'ємом двигуна до 50 куб. см або електродвигуном до 4 кВт;
  • "А" – мотоцикли ( у т.ч. з боковим причепом) та інші двоколісні ТЗ з об'ємом двигуна 50 куб. см і більше або електродвигуном 4 кВт і більше;
  • "В1" – квадро- і трицикли, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) ТЗ, з максимальною масою не більше 400 кг.

Підготовка водіїв категорій А1; А проводиться для осіб, які досягнули 16-річного віку, для категорії В1 — для осіб, які досягнули 18-річного віку.

Якщо громадянин вже має посвідчення водія з категорією, яка дозволяє керувати легковим автомобілем, теоретичний іспит на знання ПДР для відкриття категорій А; А1; В1 складати не потрібно. Необхідно здати лише практичний іспит з водіння мототранспортом. Але якщо особа не керує транспортним засобом протягом останніх 12 місяців. Відкриття нижчих категорій здійснюється після складання теоретичного та практичного іспитів.

Реєстрація транспортного засобу проводиться у будь-якому територіальному сервісному центру МВС. (Перелік необхідних документів на сайті сервісних центрів МВС у рубриці "Послуги").

Прес-служба РСЦ МВС в Закарпатській області

Про Захід