Погода Ужгород, Закарпаття -5 °C
прозахід
новини західної україни
Четвер, 13 грудня 2018 року
  Останні новини:
   

На Рівненщину насувається похоронний колапс

березня 14
14:34 2018

Скандальні зміни до КПК України дивують навіть суддів.

Загалом вони стосуються багатьох аспектів роботи судово-правоохоронної системи, та деякі безпосередньо торкнуться пересічних громадян, зокрема, тих у яких в сім'ї станеться трагедія. Бо змінюють порядок процедури поховання, навіть від природної смерті, інформує "Радіо Трек".

Судді тепер матимуть розглянути клопотання правоохоронців на проведення розтину, а раніше це все відбувалося автоматично, пояснює головний суддя Рівненського міськсуду Петро Денисюк:

- Підставою для розтину має стати ухвала слідчого судді або доручення експерту провести такий розтин і дати заключення. Якщо раніше суди до цього відношення ніякого не мали, лише, коли насильницька смерть, вбивство, тощо, де було обов'язковим проведення експертизи, то зараз це зробили для всіх. Людина навіть в лікарні лікувалася, помирає, і лікарі теж викликатимуть, бо експерт має дати заключення по причині смерті, інакше не можна буде хоронити. Ви можете собі уявити скільки людей буде знаходитися...по-перше, у нас навіть немає умов, де їх зберігати.

На розгляд клопотання слідчому судді дається 5 днів – пише закон. Але, якщо так станеться, каже Петро Денисюк, звичайно ці справи розглядатимуть першочергово. Невідомо, що робити у вихідні і святкові дні, бо суди - не оперативний орган.

До прикладу, торік на Рівненщині зареєстровано понад 1 800 смертей, у Рівному – 800, це приблизно 2-3 смерті на день.

І якщо завтра Верховна Рада таки ухвалить правки до КПК, усі ці випадки проходитимуть через суд, що раніше відбулося без його участі.

Подібні новиниПопулярні новини

На Рівненщині під колеса авто потрапила п’яна молодичка

    На

ДТП сталася сьогодні, 12 грудня, близько півночі на автодорозі "Рівне-Млинів" на Рівненщині. Там 31-річний мешканець с. Плоска, керуючи "Volkswagen Transporter", у межах ...