Погода Ужгород, Закарпаття -5 °C
прозахід
новини західної україни
Четвер, 13 грудня 2018 року
  Останні новини:
   

Жителі Холмока рішуче налаштовані реалізувати своє право на об’єднання

березня 05
19:43 2018

У січні 2017 року до Закарпатської ОДА було подано на погодження документи про створення в Ужгородському районі двох сільських ОТГ – Холмківської та Баранинської. З другої спроби Баранинська громада  отримала погодження і в жовтні минулого року уже провела перші вибори. Натомість Холмківська не може отримати відповідного погодження і по нині. І це при тому, що за всіма параметрами потенційна Холмківська ОТГ відповідає чинній методиці: кількість населення мала скласти більш ніж 12 тис. жителів, а площа — 4921 га. На її території є всі необхідні освітні заклади — школи й дитсадки, амбулаторії загальної практики сімейної медицини. За прогнозними розрахунками фахівців ЗРВ АМУ, в разі створення ОТГ, уже 2017 року громада могла б розпоряджатися додатково 71,8 млн. грн. ПДФО! Власні надходження на одного жителя зросли б більш ніж у чотири рази — з 1,8 тис. грн до 7,8 тис. грн.

Для з'ясування ситуації зі створенням ОТГ добра сотня найактивніших жителів с. Холмок у неділю, 4 березня, влаштувала у сільській раді зібрання, під час якого вимагали від сільського голови Тетяни Вачилі пояснень: хто і чому блокує гарантоване Законом право на добровільне об'єднання громад? Присутні на зібранні сільські голови Холмока Т.Вачиля, Сторожниці В.Сіка, Тарнівців В.Шоля, депутати Холмківської сільської ради розповіли своїм односельцям про сьогоднішню ситуацію з розглядом повторно поданих в ОДА документів, передали зміст розмов з головою облдержадміністрації Г.Москалем та чиновниками меншого рангу, отримані відповіді на їхні листи з профільного Комітету Верховної Ради, Мінрегіону та інших владних структур.

Люди з великим невдоволенням сприйняли інформацію про тривале ігнорування їхнього права на об'єднання, вибірковим підходом Закарпатської ОДА до надання позитивних висновків для створення громад, та переймалися пошуком шляхів реалізації свого законного прагнення. У виступах селян пропонувалися й радикальні заходи на межі закону. Наразі зійшлися на тім, що перед тим, як вдаватися до активних дій, у тім числі й протестних акцій, дочекаються думки громад Сторожниці і Тарнівців, а також координуватимуть свої дії з іншими громадами Закарпаття, котрі, провівши усі необхідні процедури, тривалий час безуспішно намагаються отримати від ОДА позитивний висновок.

Василь Ільницький, Ужгород

Подібні новиниПопулярні новини

На Рівненщині під колеса авто потрапила п’яна молодичка

    На

ДТП сталася сьогодні, 12 грудня, близько півночі на автодорозі "Рівне-Млинів" на Рівненщині. Там 31-річний мешканець с. Плоска, керуючи "Volkswagen Transporter", у межах ...