Погода Ужгород, Закарпаття -5 °C
прозахід
новини західної україни
Четвер, 13 грудня 2018 року
  Останні новини:
   

Закарпатці й іноземна мова: громадянство, робота, подорожі і освіта

лютого 27
13:42 2018

Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина. Авторство відомого вислову приписують класику Йоганну Вольфгангу фон Ґете, і посперечатися з ним складно, переконані закарпатці. Історично склалося так, що іноземні мови, бодай частково, але закорінилися у побуті закарпатців. Серед сучасного місцевого лексикону – значна частина слів є запозиченими з різних мов, цьому сприяло як географічне розміщення області та історичні події, так і традиція їздити на заробітки, звідки закарпатці також привозили низку різноманітних лексем.

Сьогодні інтерес закарпатців до іноземних мов зріс у рази. Якщо раніше носіями високого рівня іноземної мови були переважно випускники філологічних спеціальностей, то сьогодні мову вчать усі, хто хоче досягнути висот у свої професії, особливо політологи, медики, журналісти, інженери, науковці, спортсмени. Знати іноземні мови у 21 столітті не розкіш, а необхідність. Одним з найбільших стимулів для вивчення мови упродовж останніх років став і омріяний безвіз, адже подорожувати, навчатися, або працювати, знаючи мову країни і маючи біометричний паспорт – стало набагато простіше.

 

 

Те, що кількість закарпатців, які бажають знати іноземні мови на високому рівні, зростає в прогресії, нам підтвердили і в ужгородських школах вивчення і мов. Серед найпопулярніших: англійська, німецька та угорська.

 

Англійська для комунікації та іспиту IELTS

 

"Зазвичай мета проста – навчитися спілкуватися бодай на базовому рівні, щоб могти комунікувати за кордоном під час подорожування. Зараз помітна тенденція щодо націленої підготовки до складання іспиту IELTS для міграції за кордон з можливістю працевлаштування. По закінченні курсу підготовки, студенти складають іспит IELTS, який є міжнародним сертифікатом, що засвідчує рівень володіння мовою. Цей сертифікат відкриває широкий спектр можливостей – програми обміну для студентів, навчання в коледжах та університетах будь-якої країни світу, працевлаштування за професією за кордоном та виїзд на постійне місце проживання в іншу країну, зокрема в Канаду" – зазначив Про Заходу представник LT SCHOOL Іван Товканець.

Також у мовній школі акцентують увагу й на помітній серед закарпатців тенденції до вивчення іноземної дітками дошкільного віку. "У нас дітки вивчають мови з трьох років. Саме цього віку групи набувають зараз найбільшої популярності. Це пов'язано з тим, що в ранньому віці дітки дуже легко освоюють мову, в той самий час це для них весела гра, але з обов'язковим освітнім елементом. Діти такого віку займаються в невеликих групах по 4 дитини, оскільки чим більше уваги викладач приділяє кожній дитині, тим швидше помітний результат. Також є групи шкільного віку від 7 до 14 років, які теж користуються популярністю саме в розмовному плані, тобто ці діти навчаються спілкуватися іноземною мовою, долають мовні бар'єри, навчаються сприймати мову на слух",– заначив пан Товканець.

 

 

До слова, закарпатські батьки у соціальних мережах все частіше ділять власними лайфхаками, як вчать дітей ледь не з пелюшок розмовляти іноземною. І, якщо раніше для цього використовували книги, пісеньки й казки, то зараз все популярнішими стають мультфільми англійською мовою. Прості репліки, які легко зрозуміти завдяки візуальному контексту, дитина швидко запам'ятовує, а якщо вдома хтось з батьків добре володіє мовою і розмовляє з дитиною,  то є великі шанси виростити поліглота. 

 

Угорську вивчають навіть 85 - річні

 

Серед основних причин – можливість отримати громадянство країни. "80% вчать з метою отримання громадянства, або вони уже громадяни, але не розмовляють на угорській. Угорську вивчають з 7 до...наша найстарша учениця – здається 85 річна пані. До речі, зустрічав таких людей, які самостійно почали вивчати угорську мову різними методами, більш - менш успішно. Були  й ті,  хто вирішив вивчити угорсько-український словник.  Дуже малий відсоток кому угорська потрібна для бізнесу, ще менший  – з метою навчання в Угорщині. Але майже ніхто не бажає проживати там", –розповів Про Заходу Едуард Балога, директор мовного центру  НСР.

Окрім занять, пан Едуард став автором відеокурсу з вивчення угорської, який є доступним в інтернеті для усіх. "Це корисно для наших учнів, вони можуть повторяти пройдений матеріал на уроці", – зазначив викладач. До слова, відеоуроки стануть основою підручника для тих, хто хоче вивчати угорську. 

 

 

Німецька – як стиль життя

 

Сьогодні німецьку вивчають як ті, у кого вона є у шкільній програмі, так і чимало закарпатців, які самостійно вирішили вивчити мову світових класиків. І результати школярів вражають – адже діти віком 13-14 років, завдяки своїй наполегливості – можуть вільно спілкуватися німецькою. Серед них і ужгородська школярка Аня Соханич, дівчина займається в мовній школі TopSchool. "Німецька мова – друга іноземна мова в моїй гімназії. Вивчення німецької за програмою – з 5 класу. Але батьки вирішили, що мені буде легше, якщо я до того часу буду хоч трохи підготована, це додасть мені впевненості і полегшить навчання. Тому я почала відвідувати мовні курси для дітей за рік до того. З часом це мене все більше захоплювало. І зараз я можу сказати, що вивчення німецької мови стало моїм справжнім хоббі, яким я займаюся із задоволенням, без примусу. Також мені цікаво дізнаватися все про Німеччину та німецькомовні країни – їх історію, культуру, традиції.Я би хотіла продовжити своє навчання в Німеччині, там здобувати вищу освіту. Для цього мені треба знання мови на високому рівні", – розповіла Про Заходу Аня.

 

 

Нещодавно дівчина здобула сертифікат, що підтверджує володіння мовою на високому рівні, видають документ представництва інституту Гете. Ці сертифікати визнаються у всіх німецькомовних країнах.

"Сертифікат – це для мене своєрідне підтвердження моїх знань. Не від вчителів чи мого репетитора, а незалежна авторитетна оцінка. Підготовка до сертифікату кожного наступного ступеня складності – сильний стимул, виклик для мене. Я дуже рада, що мене завжди підтримує моя викладачка німецької Антоніна Стряпко", –прокоментувала Аня.

Окрім згаданих мов, закарпатці також вивчають польську, італійську, французьку, словацьку та іспанську. Якщо раніше закарпатці шукали репетиторів з іноземних мов переважно для школярів, то зараз чимало оголошень стосуються пошуку вчителів чи курсів для дорослих. А деякі ужгородські мами, які перебувають у декретній відпустці, навіть придумали організувати зустрічі мам, де спілкування відбуватиметься виключно англійською, задля того, аби підтримувати і збільшувати мовний досвід.

Вікторія Жуйко, спеціально для Про Заходу

Подібні новиниПопулярні новини

На Рівненщині під колеса авто потрапила п’яна молодичка

    На

ДТП сталася сьогодні, 12 грудня, близько півночі на автодорозі "Рівне-Млинів" на Рівненщині. Там 31-річний мешканець с. Плоска, керуючи "Volkswagen Transporter", у межах ...