Погода Ужгород, Закарпаття 9 °C
Середа, 24 квітня 2019 року
  Останні новини:
   

Делегація із Закарпаття із робочим візитом відвідала румунське місто Бая-Маре (Фото)

лютого 23
13:49 2018

Днями делегація із Закарпаття на чолі з головою облради Михайлом Рівісом з робочим візитом відвідала м. Бая-Маре повіту Марамуреш, що у Румунії. Мета поїздки -  розширення міжрегіональної співпраці та напрацювань щодо спільної участі у "Програмі транскордонного співробітництва Румунія - Україна 2014 - 2020 рр.". Йшлося про встановлення партнерських відносин на рівні двох регіонів та підписання нового документу про співпрацю між Закарпатською облрадою та Марамурешською повітовою радою.

З української сторони делегацію представляли: керівник представництва Асоціації "Єврорегіон Карпати-Україна" в Закарпатській області, депутат облради Василь Худинець, керівник "Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва "Закарпаття" Закарпатської обласної ради" Михайло Данканич та інші. З румунського боку були присутні: голова Марамурешської повітової ради Габріель Зетя, префект Марамуреша Василь Молдован та інші посадові особи.   

У ході перемовин зазначалося, що Закарпатська область зацікавлена у співпраці з Румунією. Підтвердженням цьому є Угода про міжрегіональне співробітництво між Закарпаттям та повітом Марамуреш, підписана ще у 2001 році. Але нині постало важливе питання - відновити міжнародну співпрацю з румунами та обговорити спільні проекти для поглиблення прикордонного співробітництва.

- Наш край прагне активізувати та поглиблювати транскордонне співробітництво з сусідніми регіонами Румунії, зокрема з повітом Марамуреш, - наголосив очільник облради Михайло Рівіс. – Тож, ми зацікавлені зміцнювати наші партнерських відносини через реалізацію спільних проектів для розвитку прикордонних територій, громад, і насамперед, розбудови прикордонної інфраструктури.

Зі свого боку, голова Марамурешської повітової ради Габріель Зетя висловив підтримку з боку Румунії в євроінтеграційних процесах України,  зазначивши, що Закарпаття є привабливим інвестиційним регіоном для румунських підприємців. А префект Марамуреша Василь Молдован пообіцяв всебічну  підтримку в реалізації намічених планів з поглиблення українсько-румунської транскордонної співпраці.

Як зазначила присутня також на двосторонній зустрічі начальник управління зовнішньоекономічних зв'язків та транскордонного співробітництва Закарпатської ОДА Рената Мойш-Шіман, підписання відповідного меморандуму про співпрацю, який заплановано орієнтовно на весні п.р., стосуватиметься наступних напрямків: туризму, культури, освіти, навколишнього середовища, сільського господарства та економічних відносин. Наступним кроком стане підписання угоди про співпрацю в рамках єврорегіону та підготовка транскордонних проектів. А також – обговорення подальшої участі обох сторін у "Програмі транскордонного співробітництва "Румунія-Україна на 2014-2020 рр". Насамкінець сторони обговорили можливість відкриття контрольно-пропускних пунктів на українсько-румунському кордоні та спільні проекти в цьому напрямку.

Прес-служба Закарпатської облради

Подібні новиниПопулярні новини

На трасі «Житомир — Чернівці» близько третьої години ночі знайшли 3-річного хлопчика

    На

  Малюк бродив узбіччям сам, без супроводу дорослих. Де його батьки пояснити не зміг, інформує поліція Хмельницької області. Працівники Ярмолинецького ...