Податкова знижка на навчання: особливості отримання, якщо оплату здійснено за декілька періодів

Опубліковано:

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон №1797, яким внесено зміни, зокрема, до пп. 166.3.3 п.166.3 ст.166 Кодексу, згідно з яким платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п.164.6 ст.164 Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Тобто з 1 січня 2017 року скасовано обмеження щодо суми коштів та обмеження щодо навчального періоду, зі який здійснено таку сплату, а враховуватимуться фактично понесені платником податку витрати. При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу такого платника, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 Податкового кодексу (пп..166.4.2 п.166.4 ст.166 Кодексу).

Отже, за результатами 2017 року платник податків має право скористатися податковою знижкою за фактично понесеними витратами за навчання незалежно від того, за який період навчання здійснено такі витрати.

ДФС у Закарпатській області

Про Захід