Погода Ужгород, Закарпаття -8 °C
прозахід
новини західної україни
Неділя, 25 лютого 2018 року
 Останні новини:

Закарпатці можуть дізнатися, на скільки прозоро їх міста використовують публічні кошти (Карта)

січня 31
16:24 2018

Переможцями конкурсу Є-data Рейтинг стали малі міста України. Найбільш відкритими  з точки зору використання публічних коштів перед своїми громадянами є:  Нетішин  (Хмельницька обл.)  з  результатом 93,7%, далі Сколе (Львівська обл.) – 90,4%, треті – Заліщики (Тернопільська обл.) – 90,1%.

У конкурсі  взяло участь 447 міст. Є-data Рейтинг проводився за трьома ключовими показниками: рівень реєстрації, приріст внесених документів, наповнення кабінетів.

За посиланням можна переглянути інтерактивну карту  і знайти своє місто у рейтингу з усіма показниками. Приміром, Ужгород знаходиться на 221 місці в рейтингу, Хуст – 311, а Мукачево на 390-му.

"Відповідно нашому рейтингу ми зробили висновок, що маленькі міста – компактні, мобільні, швидше реагують на запит та більш чітко і прозоро звітують перед своїми громадянами", – зазначає керівник проекту Юрій Голубчик.

Конкурс мав на меті поліпшити передовсім кількісні показники реалізації проекту: збільшити реєстрацію бюджетних установ на порталі та підвищити показники звітування про витрати бюджетних коштів. За результатами конкурсу кількість незаповнених кабінетів на порталі зменшилась на 3%, кількість оприлюднених документів зросла на 2 млн, а рівень реєстрації збільшився на 4%.

Важливо відзначити зростання загального рівня активності серед міст. Яскравим прикладом є Нікополь (Дніпропетровська обл.) – місто за останні місяці показало злагоджену роботу міської ради, розпорядників та одержувачів коштів, державних та комунальних підприємств, які зареєстрували на порталі e-data.gov.ua понад 150 службових кабінетів.  На початку реалізації проекту Нікополь знаходився у кінці рейтингової таблиці – 390 місце (37%). Станом на 01.01.18 їх позиція – 31 місце в таблиці (82,6%). Хоч Нікополь не увійшов в ТОП 10, але показав найкращу динаміку, піднявшись в рейтингу на 359 пунктів.

"Сьогодні можна відверто говорити, що більш інвестиційно привабливими з огляду на рівень відкритості використання бюджетних коштів є малі міста України. Міські голови влаштували справжні змагання за першість в рейтингу. Держслужбовці  сприймали свою участь у конкурсі не як формальність, а як можливість зробити свої міста більш відкритими та сприятливими для життя і бізнесу", - каже керівник проекту Є-data Олександр Щелоков.

Основним завданням на 2018 рік для команди Є-data та наступного конкурсу залишається реалізація кількісних показників та введення якісних, зокрема покращення реєстрів, повноти та якості внесених даних.

Конкурс реалізовано за підтримки Міністерства фінансів України разом з адміністратором порталу ДУ "Відкриті публічні фінанси" у партнерстві з Міжнародним фондом "Відродження" та ГО "МАЄ БУТИ". Партнери проекту Стоп корупції, Слово і діло, Пошуково-аналітична система 007, методологічний партнер Investor Relations Agency.

 

Теги
Share

Подібні новиниПопулярні новини

Студенти УжНУ із Зімбабве, Індії та Мальдівських островів зняли кліп на полонині Руні (Відео)

    Студенти

Це спільна робота студентів – іноземців та закарпатських танцюристів. "Пісня "Angels can't fly" є чудовим прикладом талантів іноземних студентів УжНУ. ...

завантаження...