Погода Ужгород, Закарпаття -7 °C
прозахід
новини західної україни
Вівторок, 22 січня 2019 року
  Останні новини:
   

Закарпатці можуть дізнатися, на скільки прозоро їх міста використовують публічні кошти (Карта)

січня 31
16:24 2018

Переможцями конкурсу Є-data Рейтинг стали малі міста України. Найбільш відкритими  з точки зору використання публічних коштів перед своїми громадянами є:  Нетішин  (Хмельницька обл.)  з  результатом 93,7%, далі Сколе (Львівська обл.) – 90,4%, треті – Заліщики (Тернопільська обл.) – 90,1%.

У конкурсі  взяло участь 447 міст. Є-data Рейтинг проводився за трьома ключовими показниками: рівень реєстрації, приріст внесених документів, наповнення кабінетів.

За посиланням можна переглянути інтерактивну карту  і знайти своє місто у рейтингу з усіма показниками. Приміром, Ужгород знаходиться на 221 місці в рейтингу, Хуст – 311, а Мукачево на 390-му.

"Відповідно нашому рейтингу ми зробили висновок, що маленькі міста – компактні, мобільні, швидше реагують на запит та більш чітко і прозоро звітують перед своїми громадянами", – зазначає керівник проекту Юрій Голубчик.

Конкурс мав на меті поліпшити передовсім кількісні показники реалізації проекту: збільшити реєстрацію бюджетних установ на порталі та підвищити показники звітування про витрати бюджетних коштів. За результатами конкурсу кількість незаповнених кабінетів на порталі зменшилась на 3%, кількість оприлюднених документів зросла на 2 млн, а рівень реєстрації збільшився на 4%.

Важливо відзначити зростання загального рівня активності серед міст. Яскравим прикладом є Нікополь (Дніпропетровська обл.) – місто за останні місяці показало злагоджену роботу міської ради, розпорядників та одержувачів коштів, державних та комунальних підприємств, які зареєстрували на порталі e-data.gov.ua понад 150 службових кабінетів.  На початку реалізації проекту Нікополь знаходився у кінці рейтингової таблиці – 390 місце (37%). Станом на 01.01.18 їх позиція – 31 місце в таблиці (82,6%). Хоч Нікополь не увійшов в ТОП 10, але показав найкращу динаміку, піднявшись в рейтингу на 359 пунктів.

"Сьогодні можна відверто говорити, що більш інвестиційно привабливими з огляду на рівень відкритості використання бюджетних коштів є малі міста України. Міські голови влаштували справжні змагання за першість в рейтингу. Держслужбовці  сприймали свою участь у конкурсі не як формальність, а як можливість зробити свої міста більш відкритими та сприятливими для життя і бізнесу", - каже керівник проекту Є-data Олександр Щелоков.

Основним завданням на 2018 рік для команди Є-data та наступного конкурсу залишається реалізація кількісних показників та введення якісних, зокрема покращення реєстрів, повноти та якості внесених даних.

Конкурс реалізовано за підтримки Міністерства фінансів України разом з адміністратором порталу ДУ "Відкриті публічні фінанси" у партнерстві з Міжнародним фондом "Відродження" та ГО "МАЄ БУТИ". Партнери проекту Стоп корупції, Слово і діло, Пошуково-аналітична система 007, методологічний партнер Investor Relations Agency.

 

Теги
Share

Подібні новиниПопулярні новини

Дивна смерть у чернівецькому реабілітаційному центрі: загинув 28-річний молодик (Фото, відео)

    Дивна

  За дивних обставин помер 28-річний пацієнт анонімного реабілітаційного центру, що розташований у селі Реваківці Кіцманського району, інформує ТВА. У ...