Погода Ужгород, Закарпаття -5 °C
прозахід
новини західної україни
Вівторок, 22 січня 2019 року
  Останні новини:
   

На Тернопільщині під час ремонтних робіт натрапили на унікальну знахідку (Фото)

січня 15
16:11 2018

У Коропці на Тернопільщині церковні дзвони шукали ще з 30-х років минулого століття. Напередодні війни, у 39-му, в селищі спалили дерев'яну церкву. А дзвони місцеві жителі заховали, щоб німці не забрали.

– Був чоловік, який знав приблизне місце, – розповіла Олена Зеник. – Він допомагав відвозити дзвони, і закопувати, але вже давно він минувся, повідомляє "Медіатор".

Місце, де саме закопали дзвони досі було загадкою. Їх неодноразово шукали, розповідають у Коропецькій селищній раді, двічі комісія з металошукачами приїжджала з Тернополя, місцеві збиралися, але марно. Нещодавно на подвір'ї Олени Зеник віднайшли унікальні дзвони 1922 року.

– У нас пропускала водопровідна труба, вирішили розкопати її. Розкопали десь метр в глибину й натрапили на якийсь метал, копали далі. Згодом побачили, що під землею дзвони, – каже Олена Трохимівна.

Здивування, ділиться жінка, не було меж. Там, де знайшли два дзвони, не планували копати. Всього метр від фундаменту і зовсім близько до куща винограду.

Про те, що на їхньому обійсті закопали дзвони, сім'я пані Олени не знала. Колись, розповідає жінка, на цій території жив священик, за радянської влади (коли ще Коропець був районним центром) проживав старший секретар райкому партії, згодом це було приміщення школи-інтернат. Пізніше, землю приватизувала сім'я Зеник, і збудувала хату.

Унікальні дзвони відвезли до відбудованої церкви Святого Миколая. Їх використовуватимуть за призначенням.

 

Подібні новиниПопулярні новини

Через ДТП на виїзді з Івано-Франківська ускладнений рух транспорту (Фото)

    Через

Близько 11 години 21 січня на виїзді з Івано-Франківська в бік Тисмениці сталася ДТП. Читачі видання galka.if.ua інформують з місця події, що посеред дороги стоїть ...