Погода Ужгород, Закарпаття 2 °C
прозахід
новини західної україни
Понеділок, 10 грудня 2018 року
  Останні новини:
   

На Буковині цьогоріч стане на два міждержавні переходи більше

січня 11
18:09 2018

У першому півріччі нинішнього року у Чернівецькій області відкриють два нові пункти пропуску на українсько-румунському кордоні – "Красноїльськ" і "Дяківці".

Про це під час робочої поїздки до Чернівців сьогодні, 11 січня, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, інформує "ZIK".

Він назвав жахливою ситуацію, коли на 235 кілометрів кордону діє тільки один міжнародний пункт пропуску українсько-румунського кордону "Порубне".

"Це наша проблема, і ми її негайно вирішимо. Гроші на добудову пунктів пропуску в Красноїльську і Дяківцях виділені, їх відкриють цього року". 

Павло Клімкін, міністр закордонних справ України

Урядовець також повідомив, що він розмвляв із румунським колегою Теодором Мелешкану щодо відкриття пішохідних пунктів пропуску.

"Я дізнався, що для того, аби відвідати родичів, які знаходяться за 15 кілометрів, людям треба їхати 150 кілометрів. Це неприпустимо. Мають бути пішохідні пункти пропуску, над цим також будемо працювати. Особливо це питання стосується гірських регіонів". 

 

Павло Клімкін, міністр закордонних справ України

Окрім цього Павло Клімкін пообіцяв, що будуть врегульовані питання видачі румунських паспортів, повідомляє Погляд.

 

 

"Не буду проводити паралелі, оскільки вони недоречні в міжнародних переговорах, але хочу пригадати те, що казав у Будапешті, коли мене запитали про аналогічну ситуацію з Угорщиною. Я сказав дуже чітко, вважаю, що угорській громаді шляхом видачі паспортів допомогти не вдасться. І євроінтеграції цієї громади таким чином не досягти. Так само ми ведемо діалог з нашими румунськими друзями. І так само казав попередникам пана Мелешкану, і йому особисто – шляхом видачі паспортів ми не досягнемо євроінтеграції румунської громади. Ми це досягнемо шляхом входження України до ЄС. І сьогодні він казав, відкриваючи ліцей, що Україна буде членом Європейського Союзу. І саме це шлях вперед. І Румунія, до речі, це дуже послідовно підтримує. І я вважаю, що це лише шлях вперед. А не роздача паспортів, десь там під столом".

Подібні новиниПопулярні новини

Закарпатка знову виграла 50000 гривень на програмі "Розсміши коміка" (Відео)

    Закарпатка

Дівчина із Закарпаття запалила на шоу "Розсміши коміка". Дуже тонкий гумор про свою сім'ю і симпатична подача зробили свою справу. Лєра Мандзюк родом з ...