Погода Ужгород, Закарпаття 9 °C
прозахід
новини західної україни
Вівторок, 16 жовтня 2018 року
  Останні новини:
   

Ромська школа в Ужгороді: світлини минулого століття (Фото)

січня 11
15:09 2018

У мережі оприлюднили світлини першої ромської школи в Ужгороді. Костянтин Куцов, на своїй сторінці в Фб, розповів історію спорудження школи №14 ( вулиця Тімірязєва,12 )

Запрацювала вона 22 грудня 1926 р. Першими учнями були 37 ромських дітей віком від 6 до 13 років. Управителем закладу став учитель Йосип Шестак, який користувався серед ромської громади помітним авторитетом. 
До створення школи долучилося чимало осіб, установ та організацій. Зокрема, президент ЧСР Томаш Гарриг Масарик пожертвував 10000 Kč з власних заощаджень. Фінансово підтримали цю добру справу також тогочасний міністр освіти ЧСР (до речі, майбутній прем'єр) Мілан Годжа та віце-губернатор Підкарпатської Русі Антонін Розсипал. Педагогічне видавництво у Празі власним коштом видрукувало необхідну навчальну літературу, а підприємство "Baťa" подарувало новоспеченим школярам взуття...

Що цікаво й показово, самі роми брали безпосередню участь у спорудженні шкільної будівлі і самотужки виготовили для будівництва 19000 цеглин-вальків. 
Нині у цій школі і далі компактно навчаються діти з ромських родин.

Світлини оприлюднив Костянтин Куцов.

 

 

 

 

Подібні новиниПопулярні новини

Закарпатець через ревнощі забив до смерті знайомого (Фото)

    Закарпатець

Учора, 14 жовтня, ввечері в Міжгірське відділення поліції надійшло повідомлення з районної лікарні про те, що до них доставлено у непритомному стані людину, яка ...