Погода Ужгород, Закарпаття 0 °C
прозахід
новини західної україни
П'ятниця, 23 лютого 2018 року
 Останні новини:

Борщ, пельмені і ікра: як виглядає український намет на різдвяному ярмарку в Дармштадті (Фото)

грудня 07
21:36 2017

Закарпатський журналіст Олександр Мерявчик сьогодні, 7-го грудня, на своїй сторінці в мережі фейсбук поділився враженнями від відвідин різдвяного ярмарку у німецькому місті Дармштадт, яке є містом-побратимом Ужгорода.

"Потрапив я у передріздвяну Німеччину. За останні кілька днів відвідав різні місця, де все світиться і мерехтить у світлі різдвяних вогників та потопає в ароматі прянощів ґлінтвейну.

І ось сьогодні Дармштадт – побратим Ужгорода! Головна інтрига вечора – ужгородський намет.

(Знаючі люди кажуть, що за дозволом розмістити намет тут, звертається ужгородська влада і побратим-Дариштадт люб'язно відгукується і навіть плати ніякої не бере).

Ведуть мене туди, а я в передчутті: чим же здивують земляки, як прикрасили, чим годують, який меседж шле передріздвяне місто-побратим?

...далі без коментарів, два колажі:

1. Прикрашені намети інших учасників (в т.ч. угорців))

2. Наш Ужгород (до речі, жодної символіки, герба, чи, бодай напису...)

P.S. Ну і меню: борщ, пельмені, ікра, шпроти і водка...

Занавіс..!", – пише журналіст.

Водночас у коментарях йдеться про те, що намет начебто не має ніякого відношення до Ужгорода і опікуються ним жінки з... Мукачева.

"Та в курсі вони, бо вже не перший рік таке. Про це говорили і під час поїздки в Драмштадт. То роблять якісь місцеві українки, які й до Ужгорода не мають жодного стосунку. Такоє... Влада в носі мала то місто-побратим. Минулого року замість Андріїва за офіційним запрошенням приїхав його брат – і це все, що треба знати про ставлення до побратимства", – пише ужгородка Людмила Лівак.

Водночас Мартін Ройтер, консультант з питань партнерства і комунікації між Дармштадтом та Ужгородом написав: "Так, я в курсі, цим займаються три сестри, вони начебто з Мукачева. Я на Weihnachtsmarkt в Дармштадті був в минулому році, там навіть були матрьошки у них, ... я з ними не спілкуюся, але я своїм колегам там сказав, що це все не дуже виглядає ... є чим зайнятися. Такий стенд ужгородський там уже багато років, я радий що є реакція від представника громадськості. Але раз ярмарок в Дармштадті, я пропоную прямо там і скаржитися. Можна відкритий лист писати, зрозуміло, без всяких образ".

Наразі відкритим залишається питання, чи й справді намет, який відверто кажучи, доволі суперечливо репрезентує українську культуру німцям, має стосунок до Ужгорода. А, якщо ні, то чому обласний центр не має жодного інтересу у своєму представленні в місті-побратимі, з яким налагоджені хороші партнерські зв'язки. 

 

Подібні новиниПопулярні новини

На Рівненщині вночі сталася велика пожежа (Фото, Відео)

    На

Учора, 21 лютого, під вечір до Служби порятунку Рівненщини повідомили про пожежу. Загорання виникло у складальному цеху "Рівнепобутприлад". На гасіння ...

завантаження...