Погода Ужгород, Закарпаття 26 °C
прозахід
новини західної україни
Неділя, 22 липня 2018 року
  Останні новини:
   

Закарпатські дфсники роз’яснили митні новації представникам найбільших суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності в краї

грудня 07
18:29 2017

Сьогодні, 7 грудня, в Закарпатській митниці ДФС відбулась зустріч із представниками найбільших суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які працюють на давальницькій сировині в Закарпатській області. Під час зустрічі піднімали два основні питання: припинення видачі торгово-промисловими палатами сертифікатів форми "А" та особливості підтвердження походження на українські товари з 1 січня 2018 року.

Про технічну складову цих питань розповіла Лілія Стороженко – начальник управління адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання Закарпатської митниці ДФС.

Зокрема, вона зазначила, що із 1 січня 2018 року у відповідності до регламентованих норм Єврокомісії торгово-промислові палати України перестають видавати сертифікати про походження товарів форми "А". За її словами, в Європейському Союзі підтвердження походження товарів з України сертифікатом про походження форми "А" надавало відповідні преференції українським товарам на ринку ЄС (за рахунок застосування зниженого рівня ставок ввізного мита) так само як і підтвердження сертифікатом з перевезення EUR.1. З 1 січня 2018 року ця проміжна ланка не функціонуватиме.

Що стосується особливостей         підтвердження походження на українські товари, Лілія Стороженко зазначила: "Із 1 січня 2016 року тимчасово набрала чинності економічна частина Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. В рамках цієї Угоди митниці ДФС забезпечують видачу сертифікатів з перевезення товару EUR.1. Відтак, згідно з Протоколом до Угоди, а саме статті 15 "Заборона повернення мита або звільнення від сплати мита" Протоколу І до Угоди. Фактично положення вказаної статті означають, що, у випадку видачі або оформлення доказу походження (сертифікат з перевезення форми EUR.1 або декларація інвойс) на продукти переробки при експорті, які набули статусу українського походження, оподатковуються митом товари походженням з третіх країн (не ЄС/Україна), які були поміщені у митний режим переробки на митній території України".

Вказані норми Протоколу І до Угоди сторона ЄС розглядає як невід'ємний елемент преференційного режиму зони вільної торгівлі між Україною та ЄС в рамках Угоди про асоціацію, який також відповідає внутрішньому законодавству ЄС стосовно особливостей стягнення мит для товарів, які імпортуються з метою розміщення в режим переробки.

– На відміну від попередньої угоди (Генеральна система преференцій), яка взагалі не містить умов щодо заборони від звільнення мита, Угода про асоціацію ввела ці положення у вигляді правових норм, викладених у статті 15 Протоколу І до Угоди, як зазначалося вище. Тобто, це свідома домовленість між Україною і ЄС про те, що товари з третіх країн не будуть підпадати під дію Угоди, і не матимуть жодних преференцій, – зауважив Микола Ясевич – в.о. заступника начальника Закарпатської митниці ДФС.

Загалом під час зустрічі фахівці митниці розкрили всі питання, які піднімали учасники, обидві сторони домовились й надалі так плідно і конструктивно працювати.

 

ДФС у Закарпатській області

Подібні новиниПопулярні новини

Поблизу посту "Нижні Ворота" патрульні побили чоловіка

    Поблизу

20 липня на лінію 102 надійшло повідомлення від громадянина, який розповів, що поблизу стаціонарного посту "Нижні Ворота" працівники поліції нанесли йому ...