Погода Ужгород, Закарпаття 21 °C
Неділя, 16 червня 2019 року
  Останні новини:
   

Ужгородські депутати обговорили міський бюджет на 2018 рік (Фото)

грудня 06
18:39 2017

Сьогодні, 6 грудня, у сесійному залі Ужгородської міської ради відбулося обговорення проекту бюджету Ужгорода на наступний, 2018 рік. Відкриваючи зібрання, міський голова Богдан Андріїв коротко зупинився на підходах, тенденціях до місцевих бюджетів на державному рівні, як триває зараз бюджетний процес, наголосив на пріоритетах міської влади, а це, насамперед, забезпечення якісних послуг в освітніх, медичних закладах. "Грошей на все, скільки б їх не було, не вистачить ніколи. Бо потрібно ремонтувати, оновлювати, модернізувати все і постійно. Тому прошу розпорядників коштів, керівників закладів дуже раціонально підходити до використання коштів. Також хочу всіх заспокоїти: те, що не використано зараз – нікуди не пропаде, ніхто нікуди нічого не забере, зробимо і після Нового року, бо це кошти не з державного бюджету, а з міського", – наголосив Богдан Євстафійович. 
Представила і роз'яснила показники проекту бюджету Ужгорода на наступний рік директор департаменту фінансів і бюджетної політики Леся Гах. Проект уже кілька тижнів розміщений на офіційному сайті, з ним можна ознайомитися. За вимогами законодавства міський бюджет має бути прийнятий до 25 грудня, незалежно від того, чи приймуть доти державний бюджет України. Коли ж головний фінансовий документ стане чинним, бюджет Ужгорода скоригують, насамперед щодо субвенцій із держбюджету. 
На державному рівні не змінено основні підходи до розподілу бюджетних надходжень, наповнення дохідної частини, структура видатків залишиться теж такою, як і цього року. 
Як сказала Леся Мирославівна, бюджет наступного року наразі є соціально орієнтованим, задоволено запити всіх головних розпорядників коштів насамперед на захищені статті – зарплати, оплату енергоносіїв. Проте через дефіцит бюджету між планованими надходженнями і необхідними видатками, який складає близько 500 мільйонів гривень, проблемою є виділення коштів на капітальні видатки. Наразі не прийнято ряд міських програм, скажімо, щодо соціально-економічного розвитку, вуличного освітлення, реконструкції історичного центру, а чимало прийнятих профінансовані лише частково. Додадуть кошти за підсумками вільних залишків бюджету цього року, ці показники будуть відомі у січні 2018-го і згодом за підсумками поквартального, піврічного перевиконання бюджету уже в 2018-му. 
За словами начальника департаменту фінансів і бюджетної політики, через зростання обов'язкових захищених витрат, а в освіті, наприклад, деякі піднялися і втричі, зміну формульного розрахунку, не вистачає коштів субвенції з держбюджету на освітню галузь і для цього додали гроші з міського бюджету. Проте робота первинної ланки медичної допомоги – сімейних амбулаторій – забезпечена, принаймні на перехідний період у реформуванні, до 1 липня, бо з держбюджету передбачено субвенцію на первинну ланку меддопомоги 15,7 мільйонів гривень.

 

Подібні новиниПопулярні новини

Мешканець Рівненщини після сварки пішов з дому і зник (Фото)

    Мешканець

Працівники поліції та рідні намагаються встановити місцезнаходження зниклого безвісти Григорчука Миколи Миколайовича, 1983 р.н., жителя села Зоря Рівненського ...