Прискорюємо децентралізацію: термінове завдання для Парламенту

Опубліковано:

У найближчий четвер, 16 листопада, до розгляду у Верховній Раді України вкотре заплановані законопроекти, необхідні для прискорення децентралізації. На прийняття цих законів чекають сотні об'єднаних територіальних громад і тисячі громад, які ще в процесі об'єднання.

З дев'яти необхідних законопроектів, перелік яких є тут, народні депутати планують розглянути поки що лише чотири:

Законопроекти, необхідні для формування спроможних територіальних громад:

№4773 “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)”. Забезпечить фінансування об'єднаних територіальних громад, які визнані за рішенням Уряду спроможними, а також територіальних громад, які приєдналися до спроможних ОТГ.

№6466 “Про внесення змін до Закону України “Про добровільне об'єднання територіальних громад” щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення”. Розблокує процес формування спроможних територіальних громад навколо міст обласного значення. Прирівняє територіальні громади міст обласного значення до спроможних об'єднаних територіальних громад та запровадить механізм добровільного приєднання громад до міст.

Законопроект, необхідний для забезпечення повсюдності місцевого самоврядування та просторового планування:

№6403 “Про внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”. Неврегульованим залишається питання розробки документації з просторового планування для об'єднаних територіальних громад, до складу яких входять різні населені пункти (від 2 до 50 населених пунктів). Зараз об'єднані територіальні громади не можуть розробляти та затверджувати єдину містобудівну документації для всієї території громад.

Законопроект забезпечує об'єднані територіальні громади єдиною документацією з просторового планування – планом об'єднаної територіальної громади. Також розширює повноваження об'єднаних громад щодо регулювання забудови територій, та створює механізм врахування громадських інтересів при розробленні та затвердженні містобудівної документації.

Законопроект, необхідний для розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами:

№7118 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад”. Повноваження органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами не поширюються на землі за межами населених пунктів в межах однієї територіальної громади. Законопроект розширює повноваження органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин, наділяє сільські, селищні, міські ради об'єднаних територіальних громад повноваженнями розпоряджатись землями в межах території відповідних територіальних громад, у тому числі поза межами населених пунктів.

Прес-центр ініціативи “Децентралізація” ​

Про Захід