Погода Ужгород, Закарпаття 7 °C
прозахід
новини західної україни
Вівторок, 20 листопада 2018 року
  Останні новини:
   

Рахівського лісника, що фотографувався з вбитими червонокнижними риссю та тетеруком, відсторонили від посади (Фото)

листопада 14
15:02 2017

Сьогодні, 14-го листопада, користувач Василь Шемота в групі "Небайдужа Рахівщина" в мережі фейсбук оприлюднив світлини, на яких лісничий Устєріцького лісництва ДП "Рахівське ЛГ" Кабаль Володимир Юрійович разом із сином Кабаль М.В. відзняті разом із, як повідомляється в дописі, впольованою риссю. Між тим, тварина занесена до Червоної Книги України як рідкісний вид. Окрім того, там же оприлюднені світлини, на яких Кабаль В.Ю так само зазнімкований із вбитим тетеруком, який також є червонокнижним видом, але перебуває в ще гіршій ситуації, – вид має статус зникаючого.

До речі, саме Кабаль Володимир Юрійович є керівником Рахівського районного товариства мисливців і рибалок "Говерла".

Як повідомив у коментарі "Про Заходу" начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга, це надзвичайно прикрий інцидент, обставини якого з'ясовуються. Наразі лісничий відсторонений від посади на момент проведення слідства.

Режим збереження популяцій рисі та заходи з охорони: "Вид занесений до ІІ видання ЧКУ (1994), Червоного списку МСОП, CITES, і як вид, що підлягає охороні, до Бернської конвенції. Ефективні заходи охорони: збереження і заповідання первісного середовища існування виду, екопросвітницька робота з населенням та нівелювання чиннику непокою, підвищення чисельності видів-жертв, боротьба з браконьєрством".

Режим збереження популяцій тетерука та заходи з охорони: "Занесено до Додатку ІІІ Бернської конвенції. Слід заборонити збір ягід, прокладання туристичних маршрутів та випасання худоби у гніздових і виводкових стаціях; регулювати чисельність ворогів виду, особливо бродячих собак і котів; налагодити штучне розведення з наступною інтродукцією у природне середовище".

Лариса РОМАНЮК, Про Захід

 

Подібні новиниПопулярні новини

На Львівщині сталася смертельна ДТП

    На

На трасі "Смільниця – Старий Самбір" у місті Хирів на Львівщині сталася смертельна ДТП. Там 26-річний водій "Опель Астра" з одного з міст Самбірщини, не ...