Погода Ужгород, Закарпаття 20 °C
Четвер, 20 червня 2019 року
  Останні новини:
   

В Ужгороді мукачівські письменники презентують свою творчість

листопада 06
12:41 2017

9 листопада 2017 року о 17:00 в Закарпатській обласній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка (пр.Свободи,16) відбудеться презентація Мукачівського літературного об'єднання Рідне слово".

"Рідне слово" було створено у 2000 році. Воно стало спадкоємцем відомого у краю "Пролум'я", яке свого часу дало закарпатській літературі такі яскраві імена як Юрій Мейгеш, Дмитро Кешеля, Микола Матола, Лука Дем'ян, Василь Греба, Василь Пагиря, Іван Чопей, Віктор Дворниченко, Йосип Жупан, Ганна Жигаревич та багато інших. Чому "Рідне слово", бо саме навколо слова українського згуртувалися талановиті літератори Мукачева. У "Рідному слові" пишуть і читають на багатьох мовах світу, багато з поетів відносяться до різних етнічних культур. Першим головою "Рідного слова" став поет Ярослав Січ (2001-2005рр.), згодом його очолив поет, лауреат  міської літературної премії імені Юрія Мейгеша Михайло Шушкевич (2005-2016рр.). З 2017 року  головою об'єднання стала Тетяна Рибар - письменниця, член Національної спілки письменників України. За період діяльності у доробку об'єднання  видано 10 альманахів та понад 100 авторських збірок.

Євгенія Напуда, заввідділом обслуговування Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка

Подібні новиниПопулярні новини

Резонансна ДТП в Ужгороді: прокуратура зареєструвала кримінальне провадження щодо власника Porsche (Відео)

    Резонансна

У справі резонансної ДТП, яка трапилася 15 червня на Слов'янській набережній в Ужгороді, з'явилося ще одне кримінальне провадження. Прокуратура зареєструвала ...