Погода Ужгород, Закарпаття 1 °C
прозахід
новини західної україни
Вівторок, 11 грудня 2018 року
  Останні новини:
   

Нарешті Україна звільниться від успадкованої радянської системи охорони здоров’я, - Валерій Пацкан

жовтня 19
13:03 2017

Про це на своїй офіційній сторінці у фейсбуці зазначає народний депутат України Валерій Пацкан.

"Нарешті сьогодні ми прийняли довгоочікувану і надважливу для всієї країни медичну реформу, адже вона торкається головного – життя і здоров'я громадян. Успадкована радянська система охорони здоров'я вже давно потребувала цілковитого оновлення.
Тепер ми переходимо до ідеї "гроші за пацієнтом" і відходимо від фінансування утримання медичних установ. Прийнятими змінами ми запроваджуємо єдиний стандарт послуги за міжнародними протоколами, тобто медики будуть лікувати пацієнтів за європейськими протоколами, що суттєво покращить якість такої допомоги.

Повністю змінюється принцип фінансування медичної допомоги: держава буде оплачувати для громадян державний гарантований пакет. З держбюджету буде фінансуватися надання екстреної, первинної, вторинної, третинної, високоспеціалізованої, паліативної медичної допомоги, допомоги дітям до 16 років, медична реабілітація і медична допомога у зв'язку з вагітністю і пологами. Реформа змінить принципи оплати праці лікарів. Тепер не Урядом, а законом буде визначатися питання формування заробітної плати медиків, щоб підзаконними актами її неможливо було зменшити", - йдеться у дописі нардепа.

Як вже повідомляв "Про Захід", за закон, який є основним для впровадження і старту медичної реформи  Україні, проголосувало 240 депутатів Верховної Ради.

Подібні новиниПопулярні новини

У Чернівцях вранці "беха" на тротуарі збила пішохода (Фото)

    У

Сьогодні, 10 грудня, вранці на вул. Головній у Чернівцях сталася ДТП. Там автомобіль BMW збив пішохода на тротуарі і в`їхав у дерево, повідомляє "Сі ...