Погода Ужгород, Закарпаття 1 °C
Субота, 23 березня 2019 року
  Останні новини:
   

Нарешті Україна звільниться від успадкованої радянської системи охорони здоров’я, - Валерій Пацкан

жовтня 19
13:03 2017

Про це на своїй офіційній сторінці у фейсбуці зазначає народний депутат України Валерій Пацкан.

"Нарешті сьогодні ми прийняли довгоочікувану і надважливу для всієї країни медичну реформу, адже вона торкається головного – життя і здоров'я громадян. Успадкована радянська система охорони здоров'я вже давно потребувала цілковитого оновлення.
Тепер ми переходимо до ідеї "гроші за пацієнтом" і відходимо від фінансування утримання медичних установ. Прийнятими змінами ми запроваджуємо єдиний стандарт послуги за міжнародними протоколами, тобто медики будуть лікувати пацієнтів за європейськими протоколами, що суттєво покращить якість такої допомоги.

Повністю змінюється принцип фінансування медичної допомоги: держава буде оплачувати для громадян державний гарантований пакет. З держбюджету буде фінансуватися надання екстреної, первинної, вторинної, третинної, високоспеціалізованої, паліативної медичної допомоги, допомоги дітям до 16 років, медична реабілітація і медична допомога у зв'язку з вагітністю і пологами. Реформа змінить принципи оплати праці лікарів. Тепер не Урядом, а законом буде визначатися питання формування заробітної плати медиків, щоб підзаконними актами її неможливо було зменшити", - йдеться у дописі нардепа.

Як вже повідомляв "Про Захід", за закон, який є основним для впровадження і старту медичної реформи  Україні, проголосувало 240 депутатів Верховної Ради.

Подібні новиниПопулярні новини

Історія в кущах: на Кальварії є закинута секція із похованням доньки губернатора Григорія Жатковича (Фото)

    Історія

Кладовище на пагорбі Кальварія в Ужгороді є місцем, де можна вивчати історію краю. Там поховані відомі державні діячі, художники, письменники, лікарі, музиканти, ...