В Ужгороді встановили пам’ятний знак борцям за свободу і незалежність України

Опубліковано:

Сьогодні біля ректорату Ужгородського національного університету на площі Народній урочисто відкрили пам'ятний знак борцям за свободу і незалежність України. Участь у відкритті взяли міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка, викладачі і студенти УжНУ, голова Закарпатської крайової організації Всеукраїнського товариства політв'язнів і репресованих Іван Коршинський, військовий капелан, повідомляє прес-служба Ужгородської міськради.

Пам'ятний знак – своєрідний подарунок місту від університету, який саме цими днями святкує 72-гу річницю з дня створення. Рішення про погодження пам'ятного знаку “Борцям за свободу і незалежність України” погодили члени виконкому Ужгородської міської ради, із проханням встановити його біля будівлі ректорату звернувся Ужгородський національний університет.

“Протягом багатьох історичних епох український народ прагнув до незалежності. Тисячі людей мріяли, аби їхні діти, онуки і правнуки жили у вільній країні. І вже тепер ми з вами маємо цю втілену мрію – вчимося, працюємо і діємо на благо нашої Батьківщини. Але варто пам'ятати, що усім цим ми завдячуємо бійцям, які не шкодували себе у боротьбі за наше світле майбутнє. І символічно, що саме біля університету встановлюємо цей знак. Адже пам'ятаємо і Крути, і Красне Поле, і Революцію Гідності, де студентство було рушійною силою змін. Тепер, проходячи повз цей знак, наша молодь, гості Ужгорода, інтелігенція будуть мати можливість покласти квіти і вшанувати пам'ять тих, хто боровся за незалежність вільної європейської України”, – зазначив на відкритті пам'ятного знаку міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

Камінь, який використали для монументу, привезли з села Камʼяниця Ужгородського району, розробляв проект науково-педагогічний колектив кафедри міського будівництва і господарства УжНУ. Отож в Ужгороді з'явилося ще одне символічне місце, яке нагадує нам, що Герої не вмирають, поки живе пам'ять про них.

 

Про Захід