Погода Ужгород, Закарпаття 26 °C
прозахід
новини західної україни
Вівторок, 18 вересня 2018 року
  Останні новини:
   

«Новий Закон про освіту відкриває можливості, якими треба скористатися», - Валерій Пацкан

жовтня 12
18:58 2017

"Громадяни України повинні володіти українською мовою. На мою думку, тут не має бути дискусій". Так написав на своїй сторінці в ФБ народний депутат від Закарпаття Валерій Пацкан, коментуючи нинішнє брюссельське засідання Комітету з прав людини Верховної Ради України і Підкомітету Європейського Парламенту з прав людини, на якому обговорили й "гаряче" нині мовне питання.

"Ми в жодному разі не закриваємо можливості для представників національних меншин, а навпаки, хочемо, щоб угорці, румуни, болгари та інші представники вільно розмовляли українською мовою, щоб вони отримали можливість бути представленими у виконавчій гілці влади, у парламенті. Новий Закон про освіту відкриває нові можливості, якими треба скористатися.
При цьому – наголошую – ніхто нічого не має проти того, щоб нацменшини пам'ятали й знали рідну мову. Власне, новий закон про освіту це гарантує, забезпечуючи вивчення рідної мови до кінця шкільного навчання.
Нещодавно Президент України продемонстрував важливість володіння мовами, відповідаючи шістьма мовами на запитання під час нещодавно візиту до Парламентської Асамблеї Ради Європи. Ми живемо в глобальному світі й володіння різними мовами є значною перевагою для професійного розвитку", - написав нардеп. 

Нагадаємо, сьогодні в Брюсселі відбулося спільне засідання Комітету з прав людини Верховної Ради України і Підкомітету Європейського Парламенту з прав людини. 

Подібні новиниПопулярні новини

Втрачений Ужгород: історія ужгородських квіткарів Гойто (Фото)

    Втрачений

  Працюючи над матеріалами "Втраченого Ужгорода", спілкуючись з людьми, котрі проживали в нашому місті ще в дорадянський період, в їхніх розповідях часто ...