Плюси та мінуси пенсійної реформи

Опубліковано:

3 жовтня парламент вніс зміни в законодавство щодо підвищення пенсій.

Ці зміни дійсно підвищують пенсії тим, хто вийшов на пенсію до 2015 року.

Водночас вони закладають більш строгі вимоги до стажу, скасовують багато пенсійних пільг, що вирівнює умови ринку праці, та дають більше ресурсу для виплати звичайних пенсій. Для того, щоб збільшити доходи Пенсійного фонду, вводиться загальнообов'язкова участь у пенсійній системі для фермерів.

Проте деякі моменти реформи викликають занепокоєння. Так, на початок 2019 року планується запуск обов'язкового 2 рівня пенсійної системи, що вимагатиме, швидше за все, додаткових відрахувань із зарплати громадян до накопичувальної системи. А підвищені мінімальні зарплати робітників зі шкідливими умовами праці фінансуватимуться за рахунок державного бюджету, хоча справедливо було б покласти цей обов'язок на роботодавців.

Отже, яких основних змін чекати українцям?

ЧОГО ЧЕКАТИ НИНІШНІМ ПЕНСІОНЕРАМ

Наявні пенсії планують осучаснити,  тобто перерахувати “старі” пенсії на основі показника середньої зарплати 3764 грн. Осучаснення торкнеться 5,6 млн пенсіонерів.

Для пенсіонерів, що досягли 65 років, мінімальна пенсія збільшується з рівня прожиткового мінімуму (до рівня 40% мінімальної заробітної плати) – зараз це 1 452 грн.

Для осіб, що не мають повного стажу і зараз отримують пенсію у розмірі 949 гривень (таких майже 1 млн осіб) – пенсія зросте до 1 373 грн. Це рівень прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

Працюючі пенсіонери в свою чергу отримуватимуть пенсіїу повному розмірі, а не 85%, як раніше. Ця зміна торкнеться близько 2,3 млн осіб.

НА ЩО РОЗРАХОВУВАТИ МАЙБУТНІМ ПЕНСІОНЕРАМ

Однією із основних рис пенсійної реформи, є підвищення вимог до робочого стажу.

Зокрема з наступного року обов'язковий стаж підвищать із 15 до 25 років. До 2028 року він поступово зросте до 35 років.

Менше можливостей для раннього виходу на пенсію, проте більше варіантів – це те, що передбачає пенсійна реформа. Залежно від того, скільки часу людина працювала, сплачуючи страхові внески до Пенсійного фонду, вона зможе вийти на пенсію в 60, 63 або 65 років. 

 

Про Захід