Погода Ужгород, Закарпаття 20 °C
прозахід
новини західної україни
П'ятниця, 20 липня 2018 року
  Останні новини:
   

Павло Клімкін відзначив, що новий закон про освіту дає нацменшинам додаткові можливості

вересня 30
12:50 2017

Міністр закордонних справ Павло Клімкін відзначив, що закон про освіту надає додаткові можливості для нацменшин, а не обмежує їх права, про це повідомляє видання "Європейська правда". Таку заяву міністр зробив під час заходів "Ризької конференції-2017".

Міністр наголосив, що позиція України – певна кількість навчальних предметів повинна викладатися українською мовою, а не в тому, аби створити обмеження в навчанні мовами національних меншин.

Павло Клімкін розповів, що коли він минулого року відвідав консульську установу в Закарпатській області, то деякі люди не могли відповісти українською мовою на його вітання.

Як зауважив Павло Клімкін, в протилежному випадку громадяни з тих, місць де переважно спілкуються мовами нацменшин, суттєво обмежують себе в можливостях – вступу до вишів, служби в збройних силах, чи роботи на державній службі. Як відзначив міністр – це є і питанням нацбезпеки країни.

Водночас віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс, зауважив, що необхідний діалог між Україною та Європейським Союзом, аби прояснити суперечливе питання.  

Низка країн, зокрема Угорщина та Румунія, виявили занепокоєння щодо деяких пунктів нового закону про освіту. 

Подібні новиниПопулярні новини

На Волині на смерть розбився мешканець Рівненщини (Фото)

    На

На Ковельщині Волинської області у ДТП загинув мешканець Рівненщини. Трагедія сталася сьогодні, 19 липня, неподалік с. Голоби. Там легковий "Volkswagen" ...