Погода Ужгород, Закарпаття 15 °C
прозахід
новини західної україни
П'ятниця, 20 квітня 2018 року
 Останні новини:

В гірському селя Тячівщини встановили 300-кілограмову металічну смереку

вересня 24
09:44 2017
Відтепер гостей села Лопухів на Тячівщині зустрічає символ місцевих лісівників - 6-ти метрова смерічка, яку зробили й встановили працівники державної лісової охорони Кедринського лісництва. На виготовлення смереки пішло 300 кілограмів металу. Дизайн розробляв майстер по металу та художник Олександр Рубець, майстер з Білорусії, який вже понад 30 років живе на Тячівщині.
 
На правобережжі річки біля села Лопухів розташований і відомий всім Кедринський заказник. За словами лісівників встановили її як символ густих дремучих лісів Брустурів. Місце обрано теж символічно, в урочищі Усть-Турбат, де бере початок річка Брустурянка. Ріка Брустурянка — ліва притока р.Тересва. ЇЇ довжина 15 км. Річка типово гірська — вузька і глибока, місцями зі стрімкими схилами та порогами. Брустурянка бере свій початок від села Лопухів і впадає до р.Тересва в межах смт. Усть-Чорна. До речі, у минулому столітті вздовж річки проходила одна з гілок вузькоколійної залізної дороги Тересва — Усть-Чорна. Річка є межею між двома гірськими масивами Українських Карпат: Врутнішніх Ґорґанів та Свидівця.
 
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Подібні новиниПопулярні новини

Втрачений Ужгород: будинок учительки дівочої семінарії Марії Карцуб (Фото)

    Втрачений

На вулиці Волошина глибоко, мало не по самі вікна, вгруз у землю старенький будиночок. Його майже не видно за щільно припаркованими автомобілями, про нього не ...