Погода Ужгород, Закарпаття 15 °C
прозахід
новини західної україни
П'ятниця, 17 серпня 2018 року
  Останні новини:
   

Закарпатського режисера відзначили за популяризацію української культури за кордоном

вересня 23
16:49 2017

В'ячеслава Бігуна відзначено за популяризацію української культури за кордоном за стрічку "Санктуаріум" на Міжнародному кінофестивалі "КіТИ" ім. Ігоря Шрейбера, який відбувся у Маріуполі 14-17 вересня, повідомляють його організатори. Стрічка демонструвалася у секції "Професіонали" міжнародної програми документального кіно. Відзнака стала 29-ою для закарпатського режисера.

"Санктуаріум" ― маловідомий бездіалоговий фільм-ессе про унікальне місце в Естонії, зроблений В'ячеславом Бігуном ще в 2014 році. Вона показує життя особливого місця, яке кожен може віднайти в собі, а, якщо не вдасться, то може навідатися до такого ― в серці міста. Йдеться про Український культурний центр в Таллінні. На екрані й низка відомих кінематографістів та акторів, як-от Сергій Лозниця, Пилип Іллєнко, Яна Новікова, які навідувалися до Центру.

Фільм "Санктуаріум" вперше показали 15 грудня 2014 року, відтак ― під час спеціального показу фільмів режисера в червні 2016 року в кінотеатрах Таллінна. Стрічка, яка має високий глядацький рейтинг у міжнародній кінобазі, демонструвалася й на естонському телебаченні.

В'ячеслав Бігун ― кіномитець і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Народився в Тячеві, навчався й працював у провідних університетах і наукових установах світу (Львівський університет, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом ― в Європейському суді з прав людини. Один із найбільш титулованих і продуктивних сучасних кінорежисерів.Загалом його стрічки, частину яких представлено у вільному доступі, з 2014 року витримали більше 100 показів і здобули близько 30 нагород. В'ячеслав Бігун неодноразово відзначався і за популяризацію української культури та кіно.

Подібні новиниПопулярні новини

На вчительку, яка голодує біля львівської Ратуші, напали "активісти Садового" (Фото)

    На

Учора, 15 серпня, о шостій ранку на Стефанію Вовк напали невідомі і понищили її плакати та намет під стінами Львівської Ратуші. Нападники представились ...