Погода Ужгород, Закарпаття 17 °C
прозахід
новини західної україни
Четвер, 21 червня 2018 року
  Останні новини:
   

Провідні філателісти України та зарубіжжя з’їдуться до Ужгорода на виставку

липня 10
13:29 2017

З 28 вересня по 1 жовтня Ужгород, який саме відзначатиме свій день народження, стане справжньою меккою для філателістів з усієї України та з-за меж.

Саме закарпатській столиці цьогоріч випала честь приймати Національну філателістичну виставку. Підставою для цього послугувала активна діяльність обласного товариства філателістів ім.Ф.Фекети, яке з 2014 по 2016 роки успішно провело в Ужгороді п'ять філателістичних виставок (дві міські та три обласні), зокрема, й за участі колекціонерів із інших областей і держав. Відтак, Асоціація філателістів України й надала товариству право на проведення виставки у найвищому статусі – Національної.

Крім того, що цьогорічна виставка – п'ятнадцята, а отже – ювілейна, для закарпатців подія знакова вже тим, що філателістичний захід такого рівня на теренах області проходитиме вперше.

"Всеукраїнські філвиставки, як правило, відбувались у великих містах і тільки чотири проводилися в невеликих обласних містах: 1992 р. – у Івано-Франківську, 1997 р. – у Черкасах, 1998 р. – у Севастополі та 2008 р. – у Чернівцях. Ужгород теж має свої філателістичні традиції та готовий їх гідно представити. А завдяки вигідному розташуванню міста – виставка проходитиме під гаслом "Філателія без кордонів", адже ми очікуємо чимало гостей із Європи, – розповідає заступник голови Закарпатського обласного товариства філателістів ім.Ф.Фекети Микола Дудник. – Наразі подано більше 100 заявок на участь від українських та закордонних філателістів. Серед експонентів будуть призери національних та міжнародних виставок. Примітно, що 10 експонатів заявлено у юнацькому класі, 6 із яких – від ужгородських юнаків".

Виставка розгорнеться у приміщенні Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв. Для школярів та інших відвідувачів проводитимуть ознайомчі екскурсії.

Також у рамках виставки плановано представити каталог, провести три спецпогашення тематичних марок ("15-та Національна філателістична виставка", "Українські меншини – Роми" та "Міжнародний рік туризму") і презентацію штемпеля постійної дії "Ужгород – європейське місто".

Управління культури Закарпатської ОДА

Подібні новиниПопулярні новини

Втрачений Ужгород: підприємство Вінце Нілаша на вулиці Капушанській (Фото)

    Втрачений

Ужгородці старшого віку ще пам'ятають вулицю Капушанську без радянської забудови на перехресті з проспектом Свободи. До того часу, як там побудували ...