На Закарпатті готуються до опалювального сезону

Опубліковано:

У районах та містах Закарпаття слід пожвавити роботу з підготовки до наступного опалювального сезону аби досягти рівня планових показників, які станом на липень мають становити 40 відсотків. На цьому наголосив заступник голови ОДА Віктор Мікулін під час селекторної наради про стан підготовки об'єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи взимку з керівниками районів та міст області.
Як повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА Едуард Маляр, у Берегівському, Виноградівському, Великоберезнянському, Воловецькому, Рахівському, Свалявському, Тячівському та Ужгородському районах області, а також в Ужгороді, Мукачеві, Хусті та Чопі виконання завдань з підготовки об'єктів знаходиться в межах планових завдань. Посилити роботу в цьому напрямку слід в Іршавському, Міжгірському, Перечинському, Хустському районах та місті Берегово.

Наразі фахівці інспекції Держенергонагляду проводять перевірку стану готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період, про що складають відповідні акти. Проінспектовано вже більше сімдесяти котелень в Ужгородському, Воловецькому, Іршавському, Тячіському районах та у місті Хуст, робота в цьому напрямку триває.

Загальний борг з оплати за спожитий природний газ в області становить півтора мільярда гривень, населення боргує 744 мільйона,  решта – невідшкодована сума по субсидіям та пільгам. Про це поінформувала начальник ТОВ “Закарпатгаззбут” Вікторія Томинець.

Водночас, як свідчить практика попередніх років, більшість населення намагається розраховуватися з боргами, накопиченими під час опалювального сезону, влітку.

За результатами наради В. Мікулін акцентував увагу керівників районів на необхідності проведення обстеження житлових будинків та об'єктів соціальної сфери на предмет готовності до опалювального сезону. Крім того доручено розглянути можливості покращення енергоефективності у житлово-комунальній сфері, закуповувати дрова та вугілля, а також вчасно укладати договори на поставку газу. У районах також мають визначити відповідальну особу за проведення систематичного моніторингу стану підготовки житлово-комунального господарства та об'єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період. В. Мікулін також наголосив, всі заплановані роботи слід виконувати своєчасно, чітко та якісно.

Про Захід