Погода Ужгород, Закарпаття 12 °C
прозахід
новини західної україни
Четвер, 21 вересня 2017 року
 Останні новини:

Садовий розповів, що думає про вивезення сміття та пропозицію голови Львівської ОДА (Відео)

червня 23
14:31 2017

У Львівській міськраді сьогодні, 23 червня, повідомили: "Міський голова Львова Андрій Садовий сьогодні на брифінгу прокоментував заяву керівництва Львівщини про делегування функції управління твердими побутовими відходами у Львові Львівській обласній державній адміністрації, а також виділення щорічно субвенції з бюджету Львова у розмірі 300 мільйонів гривень".

Мер зазначив, що сьогодні відбулась зустріч з керівниками фракцій Львівської міської ради, на якій домовились, що у четвер, 29 червня, це питання буде розглянуто на сесії міської ради. До того часу юридичний департамент мерії опрацює пропозицію голови ЛОДА в законодавчому полі. Як додав мер Львова Андрій Садовий, ультиматум, який поставлено громаді міста Львова, необхідно прийняти, зважаючи на велику небезпеку життю і здоров'ю людей, повідомляє "Щоденний Львів".

У міськраді також цитують сказане Андрієм Садовим сьогодні на брифінгу: "Сьогодні зранку була нарада. Розписали куди хто вивозить сміття. Поки що машини наповнюють. Детальна інформація буде відома на кінець дня. Однак цей об'єм сміття, який продукує Львів, в сьогоднішніх умовах утилізувати на полігонах міст області є неможливо. Тим більше – враховуючи перенакопичення, яке є. Тобто мова йде про додатковий вивіз 11 тисяч 900 тонн. Та кожного дня ми продукуємо ще 600 тонн. Тому рішення Державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій , є дуже просте й однозначне: відкриваються всі полігони, поліція отримує відповідну вказівку, щоб супроводжувати машини до полігонів. Це рішення, яке мало би бути прийняте на початку червня 2016 року. Його не було. Ми чекали рік з копійками. Дали ультиматум і почали працювати. Все дуже просто". 

За словами Андрія Садового, станом на сьогодні у Львові з вивезення сміття працюють ті компанії, які працювали раніше. Більш-менш стабільну можливість вивозити має компанія ТзОВ "Грінера Україна". Вона, в перспективі, мала би вивозити у Миколаїв. Компанія ЛКП "Львівспецкомунтранс" частково вивозить у Буськ. Компанія ТзОВ "Санком-Львів" вивозить у Новояворівськ. Компанія ТзОВ "Спецавтотранс Львів" фактично стоїть. 

Вчора була спроба вивести в Стрий 80 тонн, та вивезли лише 20 тонн. Вивіз заблокували. Сьогодні в Стрий перебуває керівник департаменту з питань з поводження з відходами та веде перемовини з людьми. У людей не має зауважень до львівського сміття, а мають зауваження до роботи їхніх комунальних підприємств.

Найскладніша ситуація є з компанією ТОВ "AVE Львів". Ця компанія має 33% ринку. Вони сьогодні не мають можливості де вивозити ТПВ. Також місто Червоноград приймає зі Львова 10 тонн.

Нагадаємо, вчора очільник Львівської області оприлюднив заяву до міського голови Львова з вимогою передати ЛОДА функції управління ТПВ у Львові на найближчі два роки та щорічно виділяти з бюджету міста Львова субвенцію в розмірі 300 мільйонів гривень. Виконання цих та інших вимог є гарантією вивезення з міста Львова сміття на полігони у Львівській області. Також однією з умов є передання в тимчасове управління на період здійснення повноважень по вивозу ТПВ Львівською обласною державною адміністрацією ЛКП "Львівспецкомунтранс".

 

Подібні новиниПопулярні новини

Колишнього голову Рівненської облради побили під час сесії міськради

    Колишнього

Сьогодні, 20 вересня, у Здолбунові Рівненської області під час сесії міської ради стався напад на колишнього голову Рівненської облради Володимира ...

завантаження...