В Ужгороді презентують книгу “Євреї та українці: тисячоліття співіснування”

Опубліковано:

26 червня о 17.00 в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка  (пр.Свободи, 16) в рамках Єврейсько-українських зустрічей та Всеукраїнського туру відбудеться презентація книги  “Євреї та українці: тисячоліття співіснування”, яка минулого року отримала Персональну відзнаку Президента Форуму видавців у Львові. Також будуть презентовані видання “Бабин Яр: історія і пам'ять ” та “Бабин Яр: пам'ять на тлі історії”.      

Багато є такого, чого звичайні українці не знають про євреїв, а звичайні євреї – про українців. Мабуть, так само багато чого українці й євреї не знають про себе. Що ж до решти світу, то там знають навіть менше – коли бодай щось взагалі – про ці два народи, що жили поруч понад тисячу років на землях сучасної України. Внаслідок цих чинників, ті євреї та українці, яким залежить на спадщині їхніх предків, зазвичай бачать один одного крізь призму спотворень – стереотипів, непорозумінь та упереджень.

Ця книжка не обіцяє змінити глибоко закорінені стереотипи, проте вона може бути першим кроком, що відкриє знання двом народам через призму співіснування. Розповідь про “Євреїв та українців” поділяється на дванадцять тематичних розділів. Серед висвітлених тем – географія, історія, економічне життя, традиційна культура, релігія, мова і книгодрукування, література і театр, архітектура і мистецтво, музика, діаспора та українська сучасність. Завершальний розділ – роздуми авторів про наше минуле як про сучасність і майбутнє.

Книга  доповнена 335 повноколірними ілюстраціями, 29 мапами та кількома текстовими вставками з описами специфічних феноменів або розповідями про контроверсійні питання.

Про авторів:

Павло-Роберт Маґочій – професор історії та політичних наук Торонтського університету, кафедра українознавчих студій Джона Яремка.

Йоханан Петровський-Штерн – професор Центру єврейських студій Crown Family у Північно-Західному університеті США.

Євгенія Напуда, завідувачка  відділом обслуговування Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка

Про Захід