Погода Ужгород, Закарпаття 0 °C
прозахід
новини західної україни
Понеділок, 10 грудня 2018 року
  Останні новини:
   

Голова Волинської облради "ступив" з декларацією: тепер може позбутися посади

червня 14
11:06 2017

Голова Волинської облради Ігор Палиця у листопаді миулого перерахував на користь партії УКРОП 500 тис. гривень, однак не вказав ці витрати в своїй електронній декларації.

За це чиновнику загрожує штраф, громадські роботи і навіть позбавлення волі на 2 роки, інформує "Обозреватель".

Відповідно до закону депутат зобов'язаний вказати у декларації всі витрати, сума яких перевищує 50 мінімальних зарплат (68,9 тис. рн станом на 2016 рік).

"Невідповідність в декларації є кримінальним правопорушенням в разі, якщо сума перевищує 250 мінімальних заробітних плат (344,5 тис. Грн). Законом також передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів (від 42 до 51 тис. Грн), громадські роботи і навіть ув'язнення до двох років (ст. 366 (1) КК). Крім того, за рішенням суду, Ігор Палиця може позбутися посади голови обласної ради ", - йдеться в повідомленні руху "Чесно".

У свою чергу, представники Палиці запевнили, що про внесок на користь партії УКРОП просто забули, і навіть звернулися в Нацагентство по запобіганню корупції (НАПКА) з проханням виправити декларацію.

"У 2016 році Ігорем Петровичем були внесені 500 тис. Грн на статутну діяльність партії УКРОП. При заповненні декларації помилково не була вказана ця сума. Уже повідомили НАПКА про дану помилку і це буде відображено в електронній декларації за 2016 рік", - зазначила помічниця Палиці Ольга Таланова.

Потім Таланова дала ще один коментар: "Ми розібралися в ситуації. Помилки немає. Все відображено в розділі 14 декларації за 2016 рік під назвою" Благодійність ".

Однак в НАПКА відзначили, що за законом кожен платіж, здійснений декларантом, повинен вказуватися окремо.

У НАПКА додали, що визначений законом термін подачі поправок до декларації закінчився, тому можливості подати виправлення або уточнення вже немає. Крім того, виявлений журналістами факти невідповідності в деклараціях чиновників і депутатів є фактором, який може вплинути на рішення НАПКА про повну перевірку декларації.

У русі "Чесно" відзначають, що Палиця щедро витрачає гроші на власні благодійні організації, також тісно пов'язані з партією УКРОП. У своїй декларації він вказав, що пожертвував на таку благодійність понад 9 млн грн.

За словами помічниці Палиці, мова йде про підтримку благодійного фонду "Фонд Ігоря Палиці" Новий Луцьк ".

Подібні новиниПопулярні новини

Закарпатка знову виграла 50000 гривень на програмі "Розсміши коміка" (Відео)

    Закарпатка

Дівчина із Закарпаття запалила на шоу "Розсміши коміка". Дуже тонкий гумор про свою сім'ю і симпатична подача зробили свою справу. Лєра Мандзюк родом з ...