Погода Ужгород, Закарпаття 18 °C
прозахід
новини західної україни
П'ятниця, 23 червня 2017 року
 Останні новини:

У Колочаві відбувся гастрономічний фестиваль ріплянки (Фото)

червня 11
10:10 2017

У суботу високогірне село Колочава на Міжгірщині приймало численних гостей на фестивалі ріплянки (місцева страва з картоплі та кукурудзяного борошна). Відомому гастрономічному святу сприяла гарна погода і цікавий сценарій з відомими історичними персонажами – Іваном Ольбрахтом (видатним чеським письменником, котрий писав у Колочаві свою книжку "Микола Шугай – розбійник"), Едмундом Еганом (угорським економістом, котрий на початку 20 ст. виступив на захист селян Підкарпатської Русі) та Володимиром Леніним (вождем світового пролетаріату, котрий став на фестивалі багаторічним "ходоком"). На початку свята в музеї під відкритим небом "Старе село" відкрили "Колочавську приймальню Геннадія Москаля". Такої честі голова ОДА удостоївся за те, що ще минулого року відремонтував дорогу до цього високогірного села. З нагоди відкриття "приймальні" Г.Москаль під музику старого патефона пригостив гостей фестивалю традиційною колочавською самогонкою, після чого в своїй вітальній промові підкреслив, що розпочаті минулого року ремонтні роботи до туристичних місць на Міжгірщині будуть продовжені.
– Цього року ми починаємо повне відновлення дороги від траси "Київ – Чоп" до Колочави, – заявив голова ОДА. – Спочатку відремонтуємо відрізок від Нижніх Воріт до Воловця, далі від Воловця до Міжгір'я, а затим від Міжгір'я до Колочави. Траса буде вкрита новим суцільним асфальтом. Підрядник робіт уже визначений, це турецька фірма, яка будувала дорогу "Львів – Луцьк". Протягом минулого року Колочаву відвідали понад 60 тисяч туристів. Із них близько 10 тисяч – іноземці (переважно чехи). Робимо все для того, щоб збільшити на Закарпаття потік туристів не тільки з усієї України, але і з-за кордону. А Колочава в цьому смислі – одна з найперспективніших туристичних родзинок області.
У ході фестивалю Г.Москаль включився в майстер-клас із приготування ріплянки (ця страва добре відома йому, як буковинцю, ще з малих літ) і власноруч виготовив її цілий казанок. Після чого пригостив ріплянкою всіх бажаючих. Гастрономічне свято з музикою, танцями і веселощами під відкритим небом затягнулося до пізнього вечора, повідомляє прес-служба ОДА.
 

Подібні новиниПопулярні новини

Стало відомо, як виглядатиме колишній магазин Фунданича (фото)

    Стало

Вже другий тиждень не вщухає скандал навколо знесення старовинного будинку на вулиці Волошина, 47. На магазині із фактично єдиною збереженою довоєнною вивіскою, ...

завантаження...