Погода Ужгород, Закарпаття 14 °C
прозахід
новини західної україни
Неділя, 22 квітня 2018 року
 Останні новини:

У Колочаві відбувся гастрономічний фестиваль ріплянки (Фото)

червня 11
10:10 2017

У суботу високогірне село Колочава на Міжгірщині приймало численних гостей на фестивалі ріплянки (місцева страва з картоплі та кукурудзяного борошна). Відомому гастрономічному святу сприяла гарна погода і цікавий сценарій з відомими історичними персонажами – Іваном Ольбрахтом (видатним чеським письменником, котрий писав у Колочаві свою книжку "Микола Шугай – розбійник"), Едмундом Еганом (угорським економістом, котрий на початку 20 ст. виступив на захист селян Підкарпатської Русі) та Володимиром Леніним (вождем світового пролетаріату, котрий став на фестивалі багаторічним "ходоком"). На початку свята в музеї під відкритим небом "Старе село" відкрили "Колочавську приймальню Геннадія Москаля". Такої честі голова ОДА удостоївся за те, що ще минулого року відремонтував дорогу до цього високогірного села. З нагоди відкриття "приймальні" Г.Москаль під музику старого патефона пригостив гостей фестивалю традиційною колочавською самогонкою, після чого в своїй вітальній промові підкреслив, що розпочаті минулого року ремонтні роботи до туристичних місць на Міжгірщині будуть продовжені.
– Цього року ми починаємо повне відновлення дороги від траси "Київ – Чоп" до Колочави, – заявив голова ОДА. – Спочатку відремонтуємо відрізок від Нижніх Воріт до Воловця, далі від Воловця до Міжгір'я, а затим від Міжгір'я до Колочави. Траса буде вкрита новим суцільним асфальтом. Підрядник робіт уже визначений, це турецька фірма, яка будувала дорогу "Львів – Луцьк". Протягом минулого року Колочаву відвідали понад 60 тисяч туристів. Із них близько 10 тисяч – іноземці (переважно чехи). Робимо все для того, щоб збільшити на Закарпаття потік туристів не тільки з усієї України, але і з-за кордону. А Колочава в цьому смислі – одна з найперспективніших туристичних родзинок області.
У ході фестивалю Г.Москаль включився в майстер-клас із приготування ріплянки (ця страва добре відома йому, як буковинцю, ще з малих літ) і власноруч виготовив її цілий казанок. Після чого пригостив ріплянкою всіх бажаючих. Гастрономічне свято з музикою, танцями і веселощами під відкритим небом затягнулося до пізнього вечора, повідомляє прес-служба ОДА.
 

Подібні новиниПопулярні новини

Втрачений Ужгород: будинок учительки дівочої семінарії Марії Карцуб (Фото)

    Втрачений

На вулиці Волошина глибоко, мало не по самі вікна, вгруз у землю старенький будиночок. Його майже не видно за щільно припаркованими автомобілями, про нього не ...