В Ужгороді говорили про консолідацію зусиль задля правової підтримки учасників АТО та вимушених переселенців

Опубліковано:

 

У середу, 22 лютого, в Закарпатській ОДА відбулося засідання круглого столу “Розширення доступу до безоплатної правової допомоги”, організоване Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Закарпатській області та Головним територіальним управлінням юстиції, за участі позаштатного радника Міністерства соцполітики України з питань ВПО  у Закарпатській області Анжели Бабкіної, представників Департаменту соцзахисту населення Закарпатської ОДА, обласного центру зайнятості, ГУ Державної міграційної служби в Закарпатській області, Української Гельсінської спілки з прав людини, Регіонального штабу з питань соцзабезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованих територій України та району проведення АТО, ГО “Закарпаття – Донбас”, громадських об'єднань учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб.

Директор регіонального центру Василь Попадинець зазначив, що головною метою засідання є покращення поінформованості внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО та інших соціально вразливих категорій громадян, коло яких, завдяки внесеним у січні 2017 року змінам до Закону “Про безоплатну правову допомогу”, значно розширилося, про їхнє право на отримання безоплатної вторинної допомоги.

Анжела Бабкіна зауважила, що “чимало звернень від ВПО потребують саме правового вирішення, тому надання безоплатної вторинної правової допомоги є надзвичайно актуальним. У переважній більшості переселенці не мають коштів, аби найняти адвоката для представництва своїх інтересів”.

Координатор УГСПЛ у м. Ужгород Борис Кондратюк запевнив, що вони й надалі співпрацюватимуть із Регіональним центром у питаннях надання правової допомоги краянам, та наголосив, що “з огляду на децентралізацію, яка триває в Україні, хочеться аби правовим супроводом зацікавилися і територіальні громади”.

До обговорення проблемних питань, що виникають у процесі реалізації учасниками АТО, ВПО, малозабезпеченими своїх конституційних прав, долучилися секретар Регіонального штабу з питань соцзабезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованих територій України та району проведення АТО Анжеліка Логінова, адвокати Лариса Жук та Володимир Гомза. Переселенка зі сходу України Олена Кондратенко – мати п'ятьох дітей, каже, що найбільшими проблемами для переселенців залишаються питання житла та працевлаштування. Вона та ще кілька родин вимушені мешкати у готелі, сплачуючи високі тарифи за електроенергію, воду, та ще й живучи у холодних приміщеннях. Винайняти житло вона, як і більшість переселенців, не має можливості, бо грошей, які компенсує держава, вистачає хіба що на оренду однокімнатної квартири. Проблематично в Ужгороді і з працевлаштуванням. Тому чимало переселенців змушені були повернутись до рідних домівок у зоні бойових дій саме через ці невирішені проблеми…

Учасники засідання домовилися щодо консолідації зусиль державних структур та громадських організацій з метою вирішення проблемних питань соціально вразливих категорій громадян у правовому полі.

Прес-служба Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Закарпатській області.

Про Захід