В Ужгороді засідала стратегічна сесія (Фото, Відео)

Опубліковано:

Відсутність діалогу, непрозорість у доступі до ресурсів, корупція та відсутність чіткої концепції розвитку інфраструктури – це чотири проблеми, які були визначені як основні під час стратегічної сесії.

У неділю, 19 лютого, у Совиному гнізді відбулася зустріч із бізнесменами міста, на якій були також присутні представники громадськості, освіти та влади. Основне завдання, яке було поставлене  перед учасниками – узгодити основні труднощі, з якими стикається бізнес і які стоять на заваді його розвитку в місті Ужгород.  Загалом, під час дискусій у групах озвучувалися дуже різні проблеми: для когось важливо створити на вулицях тротуари, якими гості міста можуть безпечно дістатися до готелю,  для когось важливо таки отримати простий і зрозумілий доступ до всієї інформації про закупівлі в місті, про нерухомість, яку можна використовувати під бізнес, але яка зараз пустує, перетворюючи цілі квартали на закинуті клоаки. Втім, усе це вдалося узагальнити і виділити ключові системні проблеми. Найголовніша з них, на думку учасників , – це відсутність єдиної інформаційної платформи, яка б давала доступ до всієї потрібної інформації і створювала б чіткі, прозорі і зрозумілі “правила гри”. Основною причиною цієї проблеми, зокрема, вважають певну інертність бізнесу, неусвідомлення потреби в доступі до інформації та відсутність бачення конкретного механізму впливу на місто. Тому серед основних завдань, які постають зараз перед місто – створення такої інформаційної платформи, просвітницька робота з бізнесом та запровадження різних форматів діалогу між владою-бізнесом-громадою. Хто має відповідати за створення такого ресурсу – це питання поки залишається відкритим, але зрозуміло одне: міська влада у цьому проблеми не бачить і вирішувати найближчим часом не планує.

Ми розуміємо, що це, можливо, не є репрезентативним результатом для всього бізнесу, але ми спираємося на найбільш активну його частину. Крім того, якщо розділити бізнес на малий, середній і великий, то потреби у них також можуть відрізнятися.

Крім того, учасники стратегічної сесії спробували зробити картування Ужгорода і визначити, де місто потребує змін, які місця в ньому позитивні, які локації відкриті до нових ідей для розвитку. Звісно, найчастіше серед найпозитивніших місць у місті – це всі набережні Ужгорода, хоча деякі з них потребують невеличких змін разом із Боздоським парком. Новий район, БАМ, Радванка, промислові зони в районі вулиці Гагаріна, ФМК – виявилися тими територіями, які найбільше потребують змін і де криється потенціал для цікавих ідей для розвитку.

Загалом, виявилося, що працювати над спільним баченням не так просто, що це вимагає часу, інтелектуальних зусиль і готовності почути інших, можливо навіть конкурентів. Тому дякуємо всім учасникам, хто цих зусиль доклав і плідно попрацював.

Організатором заходу була ГО “Інститут міста Ужгорода” в партнерстві з Ужгородською міською радою, КП “Уж-Фест”. Зустріч проходила за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в рамках проекту “Майстерня змін: діалог заради майбутнього”.

Про Захід